ANTIDOTE: Alternative Narratives for Tolerance and Intercultural Dialogue to Overcome Stereotypes and Spread Equality — více-fázový: 2. setkání — Rumunsko

single-image

Program a akce: program Europe for Citizens, Strand 1 “European Remembrance”, 2. setkání více-fázového projektu.

Místo konání: Bukurešť, Rumunsko

Termín konání: 16.—19. květen 2022 

Český tým: Lucie Tatoušková Zita Kučerová Marek Berka

Prosím důkladně si přečtete info-pack tohoto tréninkového kurzu a celkový info-pack projektu.

Hostitelská organizace: Alphabet Formation

Report z projektu:

16. – 19. května se tří členná česká skupina zúčastnila 2. setkání více fázového projektu – ANTIDOTE: Alternative Narratives for Tolerance and Intercultural Dialogue to Overcome Stereotypes and Spread Equality. Celý projekt podpořen programem Europe for Citizens sestává celkem z pěti různých setkání. V pořadí již druhé setkání nás zavedlo do hlavního města Rumunska – Bukurešti. Hlavním tématem setkání byl interkulturní dialog.
Setkání sestávalo ze dvou pracovních dní:

17. května
První den nás čekalo zahájení projektu a představení programu, seznámení s účastníky z dalších 12 ti zemí a práce nad tématy kulturní diverzity, migrace, stereotypů, tolerance, kulturní rozmanitosti, interkulturního učení a interkulturního dialogu. Program probíhal v konferenční místnosti v hotelu IBIS. Odpoledne nás čekala komentovaná prohlídka Bukurešti s průvodcem. Večer byla pro nás přichystaná velmi chutná večeře v krásné dřevěné lokální rumunské restauraci Lacrimi si sfinti.
18. května
Druhý den jsme opět pracovali v konferenční místnosti nad tématy ANTIDOTE, kvůli kterým jsme se zde sešli. Využívali jsme interaktivní nástroje jako je Menti, ale i klasické formáty diskuzí, skupinových debat a prezentací. Většina účastníků byla v pokrývaných tématech angažovaná v jejich profesních či volnočasových aktivitách, proto jsme hovořili velmi konkrétně o našich lokálních i mezinárodních zkušenostech a o organizacích, které se interkulturnímu dialogu či práci s migranty či menšinami věnují. Prostor pro networking byl tedy velmi výrazný a vyměnili jsme si spoustu cenných kontaktů. Po ukončení odborné části setkání nás čekala rozlučková večeře o několika chodech v překrásné historické restauraci Caru´ cu bere, v rozlehlých prostorách restaurace probíhaly i taneční ukázky rumunských tanců.

Setkání bylo krátké, zato intenzivní a produktivní, a to díky skvělé organizaci pořádající organizace. Z odborného programu, ale i z části zaměřené na poznání Bukurešti a rumunské kultury jsme si odnesli mnoho a moc se těšíme na 3. programové setkání.

                                                                                                                              Zita Kučerová

Možná se ti bude líbit