Back to the Streets — Francie

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Termín konání: 12.—21. srpen 2022

Místo konání: Gelos, Francie

Pro více informací si prosím důkladně si přečtete info-pack.

Hostitelská organizace: Association La Villa

Český tým: Michal Vodvářka, Patrik Peňáz, Zuzana Matonohová

Report z projektu: 

Tréninkový kurz Back to the Streets byl můj vůbec první projekt v zahraničí. Pořádala ho organizace La Villa poblíž francouzského města Pau. Projektu se zúčastnilo 24 účastníků z 10 partnerských zemí.

Kurz byl hlavně cílen na vystupování na ulici (loutkářství, divadlo, cirkus), které nás připravovalo na poslední den kurzu. Zakončení kurzu totiž obsahovalo vystoupení před domácím publikem v městě Pau.

Jelikož jsme s kamarádkou nestihli vlak z Bordeaux do Pau, nezúčastnili jsme se seznamovacích her. Což byla škoda, ale lidé nás přijmuli rychle.  

Celý týden nás vedl tým zkušených lektorů, kteří s nás v blocích připravovali na závěrečné vystoupení. Učili jsme odbourat stud při vystupování na veřejnosti. S tím jsem měl osobně asi největší problém. Jako úplný začátečník, který nikdy nic podobného neabsolvoval, to byla osobní výzva. Pomoc přišla nejen ze strany lektorů, ale i od samotných účastníků. Nikdo se nesmál, nic nebylo špatně. Cenila se každá snaha.

Mou nejlepší osobní zkušeností, kdy jsem se opravdu něco naučil, byla akrobatická cvičení. Ta mě moc bavila. Tvořili jsme lidské pyramidy a učili jsme se navzájem důvěřovat.

Dále byl zajímavý blok o loutkářství. Ten vyžadoval trochu zručnosti. Kdybychom měli na zhotovení draka více času, možná bychom ho dotáhli do dokonalosti. Velmi zajímavé bylo vymyslet představení s papírovou loutkou v lidské velikosti. Měli jsme za úkol, aby se pohybovala jako člověk. Což se mému týmu podařilo na jedničku.

Tímto bych chtěl poděkovat Anji, Denisovi, Karině, Josému a Paulině za skvělý zážitek a za vytvoření domáckého prostředí, kde si byli všichni rovni. Budu na tento projekt ještě dlouho vzpomínat a doufám, že nikdy nezapomenu!

                                                                                                                          Patrik Peňáz

Možná se ti bude líbit