BEE Active: Go Further — Portugalsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Saguedo, Santa Maria da Feira, Portugalsko

Termín konání výměny mládeže: 22.—28. květen 2023

Český tým: 5 účastníků (ve věku 16-25 let) + 1 group leader (ve věku 18+)

APV (Advance Planning Visit = přípravné předprojektové setkání zástupců národních týmů) se bude konat v Santa Maria da Feira v termínu 8.—11. květen. Zástupce účastnící se APV se pak musí zúčastnit i samotné výměny mládeže (22.—28. květen).

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack. Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz „participants‘ profile“ níže). Deadline přihlašování uplynul 19. března. Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit jako náhradníci, prosím odešlete vyplněnou přihlášku co nejdříve. 

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €360 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Portugalska (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Hostitelská organizace:  Red Cross Portugal – CRUZ VERMELHA – DELEGAÇÃO DE SANGUEDO

Popis projektu:

The promotion of biodiversity

Learning in a natural environment, promoting awareness, on the part of young people, of the role they should play in the social world, namely, promoting diversity as a way of combating social exclusion, through the analogy between the examples of the world nature, specifically, the role of bees in promoting biodiversity.

Specifically, the project includes sessions of research, sharing, debate and reflection on the role of bees for the biodiversity, namely, by promoting the preservation of these pollinating agents.

Bee Active raise awareness of the adoption of environmentally friendly behaviours. The project thus emerges as a way of responding to the social problema and the identified needs. In this sense, Bee Active will provide young people with a unique multicultural experience centered on their needs and expectations.

It will also promote learning in a natural environment, promoting awareness, on the part of young people, of the role they should play in the social world, namely, promoting diversity as a way of combating social exclusion, through the analogy between the examples of the world nature, specifically, the role of bees in promoting biodiversity.

Participants‘ profile:

  • Aged 16 to 25 years old
  • Motivated to develop skills;
  • Motivated to participate in a European—wide project;
  • Motivated to interact and colaborate with participants from different social conditions.

Group Leader’s profile:

  • Aged 18+
  • Experienced in working with young people;
  • Sense of leadership;
  • Able to manage conflicts;
  • Able to assure secure and confidence;
  • Fluent in English.

Možná se ti bude líbit