Bee Active — Portugalsko

single-image

Program: ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Sanguedo, Santa Maria da Feira, Portugalsko

Termín konání výměny mládeže: 18.—24. červenec 2022

Termín konání APV (= Advance Planning Visit = přípravné předprojektové setkání group leaderů národních skupin s organizátory): 6.—9. červen 2022. 

Pokud máte zájem o více informací, prosím důkladně si přečtete info-pack.

Hostitelská organizace: CRUZ VERMELHA – DELEGAÇÃO DE SANGUEDO

Český tým: Zdeňka Hlavatá (GL, APV), Sarah Biricik Pešatová, Vítek Koucký, Adam Szczotka, Libor Jacko, Zuzana Bojková

Report z projektu:

Výměna mládeže pod názvem Bee Active, se konala v portugalském městečku Santa Maria de Feira v termínu od 18. do 24. července 2022 a pořádala jej organizace CRUZ VERMELHA – DELEGAÇÃO DE SANGUEDO. Cílem výměny mládeže bylo: bojovat proti problému sociálního vyloučení mladých lidí tím, že vytváří příležitosti k učení v přirozeném a multikulturním prostředí, což má pro mladé lidi významné pozitivní dopady. Programu se zúčastnilo 42 účastníků z Česka, Řecka, Estonska, Lotyšska, Španělska, Portugalska. Celým projektem nás provázela neskutečně milá facilitátorka Andreia s její velice ochotnou asistentkou Rosou. 

Ubytování jsme byli ve velice útulném hotelu, kde byly pokoje max. po 5 lidech, pokoje byly velice útulné a s vlastní koupelnou, což bylo milé překvapení. Jídlo bylo úžasné zahrnovalo snídaně, obědy, večeře a pravidelné svačiny a když jsme trávili den mimo hotel Andreia nás vzala do velice dobré místní restaurace, takže jsme měli příležitost ochutnat portugalské jídlo. Před hotelem byl i bazén, u kterého se konalo nemálo aktivit, u kterých se člověk mohl i ochladit. 

První den se konal na hotelu a byl zaměřen na seznamování s účastníky a s celým programem. Probíhalo to ve formě zábavných her a debat. Večer se také konala první intercultural night, která byla v režii Itálie a Španělska, ochutnali jsem spoustu jídla a zahráli jsme si hry a také kvízy. 

Zbytek projektu jsme většinou strávili mimo naše ubytování a jezdili jsme autobusem na spoustu zajímavých míst například: sídlo Červeného kříže (kde Andreia spolčeně s Rosou pracují), farmu, o kterou se starají postižení lidé, farmu se zvířaty a včelí farmu. Všechny tyto zážitky byly velmi silné a naplňující. 

Tento týden byl a bude jistě nezapomenutelný, hlavně díky skvělé Andreie, která se o nás starala jako o vlastní děti, se vším nám vyhověla, a především spojila všechny účastníky dohromady v jednotou skupinu.

                                                                                                                    Sarah Biricik Pešatová

Možná se ti bude líbit