Bee Active — Portugalsko

single-image

Program: ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Sanguedo, Santa Maria da Feira, Portugalsko

Termín konání výměny mládeže: 18.—24. červenec 2022

Termín konání APV (= Advance Planning Visit = přípravné předprojektové setkání group leaderů národních skupin s organizátory): 6.—9. červen 2022. 

Velikost národního týmu: 5 účastníků (ve věku 16-25 let) + 1 group leader (ve věku 18+)

Počet volných míst: 0. Můžete se hlásit jako náhradníci.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack. Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit jako náhradníci, prosím odešlete svou vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu Erasmus+ Mládež jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondu programu Erasmus+ Mládež a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €360 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět. 

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Portugalska (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Hostitelská organizace: CRUZ VERMELHA – DELEGAÇÃO DE SANGUEDO

Popis projektu:

Bee Active aims to combat the problem of social exclusion of young people, by creating opportunities for learning in a natural and multicultural environment, thus resulting in importante positive impacts for young people.

The promotion of biodiversity is also a central point of the project. Specifically, the project includes sessions of research, sharing, debate and reflection on the role of bees for the biodiversity, namely, by promoting the preservation of these pollinating agents.
Furthermore, Bee Active raise awareness of the adoption of environmentally friendly behaviours.

The project thus emerges as a way of responding to the social problem and the identified needs. In this sense, Bee Active will provide young people with a unique multicultural experience centered on their needs and expectations.

It will also promote learning in a natural environment, promoting awareness, on the part of young people, of the role they should play in the social world, namely, promoting diversity as a way of combating social exclusion, through the analogy between the examples of the world nature, specifically, the role of bees in promoting biodiversity.

Participants‘ profile:

 • Young People: Aged 16 to 25 years old
 • Motivated to develop skills;
 • Motivated to participate in a European – wide project;
 • Motivated to interact and colaborate with participants from different social conditions
 • Young People with fewer opportunities: Aged 16 to 25 years old

Group leader’s profile:

 • Aged 18+
 • Experienced in working with young people;
 • Sense of leaddership
 • Able to manage conflicts
 • Able to assure secure and confidence
 • Fluent in English.

Možná se ti bude líbit