Build Your Own Town — Turecko

single-image

Termín: 11. – 18. srpna 2012

Místo konání: Köyceğiz – Muğla, Turecko

Účastníci: Jana Parolková (GL), Ivana Petříková, Lenka Štěpánová, Markéta Balášová, Jan Filip, Juraj Háder a Michal Bernát.

Report z projektu: 

Ve dnech 11. až 18. srpna se konal v tureckém městě Köyceğiz projekt Build Your Own Town. Jeho cílem byla tvorba imaginárního města a vzájemné sdílení pohledů na život ve městech odlišných kultur. Projektu se zúčastnili sedmičlenné výpravy z Bulharska, České Republiky, Estonska a Rumunska.

Program se skládal z workshopů zabývajících se jak výstavbou města, tak i jeho následným řízením a samosprávou. Nechybělo také ztvárnění společenských problémů měst pomocí divadelních scének. Na závěr každého dne byl vždy zástupci jednoho národa pořádán mezikulturní večer, během kterého byla prezentována daná země, její kultura, národní tance, jídla a nápoje.

Ve volném čase bylo možné se vypravit do centra města či odpočívat u hotelového bazénu. Jeden den jsme se také vydali na výlet lodí přes jezero Köyceğiz, u kterého stejnojmenné město leží, k Egejskému moři. Během plavby jsme měli možnost vidět mimo krásné přírody i prastaré skalní hrobky či ohrožený druh mořských želv – Karetu obecnou. Za zmínku nepochybně také stojí zastávka v termálních lázních Sultaniye, kde jsme mohli na vlastní kůži zakusit bahenní léčivou kúru.

Projekt byl poslední večer zakončen příjemnou oslavou, po které následovalo již jen dojemné loučení, neboť se nikomu nechtělo domů. Organizačně byl projekt zvládnut na výbornou. Všichni odjížděli bohatší vzpomínky, zkušenosti a nová přátelství.

Jan Filip

 

Možná se ti bude líbit