Start your Business and Develop Your Skills — Maďarsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Balatonszárszó, Maďarsko

Termín konání: 14.—23. listopad 2023

Český tým: 4 účastníci

Přečtete si info-pack.

Hostitelská organizace: MeOut Group

Report z projektu:

Projekt Start your business and develop your skills se konal u největšího jezera ve střední Evropě. U ‘’maďarského moře’’ Balatonu se sešli 3 projekty najednou a tak přijelo hodně lidí z různých zemí. Z Gruzie, Albánie, Chorvatska, Itálie, Španělska a Česka. Naše ubytování bylo opravdu krásné a čisté.

Rutina začínala snídaní od 8:00 do 9:00, která byla připravená formou švédských stolů. Našemu projektu začínala hodina v 9:30, takže jsme měli dostatek času na pomalé ráno. Mohli jsme se třeba projít, pracovat, číst knížku nebo si povídat s ostatními účastníky. Měli jsme 3 místnosti, kde přes den probíhal tréninkový kurz a k večeru jsme mohli v těchto místnostech trávit svůj volný čas.

Cílem našeho projektu bylo se naučit pracovat v týmech, zlepšit naše dovednosti v podnikání a odjet s nápadem na své vlastní podnikání, ale získala jsem víc, než jen to. Seznámila jsem se se spoustu milých lidí, kteří měli svoje nápady na podnikání. Poznala jsem tím odlišné kultury a jejich problémy v dané zemi.

Pro představu našeho týdenního programu přikládám fotku

Po příjezdu domů jsem ihned v práci aplikovala S.W.O.T. metodu, abych vyřešila problém naší firmě, takže určitě jakýkoliv projekt doporučuji všemi 10, protože vás to může jen posunout vpřed.

Organizace culture night byla na nás a každý projekt si ho udělal jiný večer. Všichni z daného projektu přinesli jídlo, pití a vlajku ze své země. Také jsme se učili tradiční tance, my jsme za Česko ukázali Polku, kterou vůbec neumím, ale myslím, že to nikdo nepoznal. 😀

Celý týden jsme zakončili anonymním dopisem každému z nás, kterým jsme se navzájem podpořili. Byl to můj první projekt a za mně je Erasmus+ opravdu dobrá zkušenost pro všechny, kdo chce získat nové zkušenosti a přátelé.

Karin

Možná se ti bude líbit