Resilient Visual Tales — Itálie

single-image

Erasmus+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Termín konání: 21.—27. září 2022

Místo konání: Trentino, Itálie

Český tým: Tetiana Kostecka, Jan Novotný

Přečtete si info-pack

Účastnící se země: Itálie, ČR, Turecko, Portugalsko, Řecko, Dánsko, Bulharsko, Španělsko

Hostitelská organizace: MAVI‘ Association of Social Promotion

Report z projektu:

Na tréninkovém kurzu Resilient Visual Tales jsme byly s lidmi z mnoha různých zemí evropské unie konkrétně s 20 lidmi z 8 zemí.

První dva dny jsme se bavili a diskutovali zejména o vztahu fotografie a migrace a o tom, jak  tyto dvě kategorie mohou být propojeny a jak se mohou ovlivnovat navzájem. Dělali jsme mnoho aktivit, které nám pomohly vcítit se a lépe pochopit roli a situaci uprchlíků.

Třetí den jsme dělali společnou akci. Rozdělili jsme se do 3 týmů a udělali jsme workshop s místními sdruženími a uprchlíky, kteří žijí v Itálii. Já jsem byl v uvítacím týmu a vytvářeli jsme ozdoby, uvítání, občerstvení pro hosty. Poté jsme si povídali s hosty, kteří nám vyprávěli své emotivní příběhy. Workshop a celý den dopadl velmi dobře i když sem tam nebylo vše uplně perfektně naplánované.

Na konci tohoto kurzu jsme rozebírali, jak proběhla naše společná akce. A také jsme hráli improvizační divadlo, Cílem bylo vcítit se do role uprchlíků. Hraní rolí mě moc nebavilo, protože jsem se před lidmi styděl.

Na kurzu jsme se dozvěděli o různých metodách participatorní fotografie jako jsou fotovoice fotokoláž atd. Také jsme se naučili používat tyto metody ve spolupráci s migranty, které nám přes tyto metody ukázaly své životní příběhy.  

Poznal jsem zde spoustu zajímavých lidí s velmi emotivními životními příběhy. Myslím, že s mnohými budu udržovat kontakt ještě nějaký ten pátek 😊.

Na závěr by jsem chtěl poděkovat přijímací organizaci Mavi association a zejména Marice a Debře za organizaci tohoto skvělého kurzu a taky jsem moc vděčný EYCB za možnost zúčastnit se na tomto kurzu.

Jan Novotný

Možná se ti bude líbit