Creative Health — Rumunsko

single-image

Termín konání: 18.-30. červenec 2018

Místo konání: Slănic Moldova, Rumunsko

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Přečtete si info-pack 

Účastníci: Petr Wolf, Petr Zahradník, Anna Řebeňáková, Šárka Kolářová

Group leader: Matěj Keka

Hostitelská organizace: Asociației pentru Dezvoltare Activa ADA

Účastnící se země: Romania, Moldova, Ukraine, Czech Republic, Turkey, Bosnia and Herzegovina, Lebanon, Greece, Estonia and Malta.

Report z projektu:  

Projekt Creative Health, pořádaný organizací ADA, se odehrál 18.7. – 30.7.2018 v Rumunsku, konkrétně v místě Slanic Moldova, které je známé pro své léčivé prameny a velký počet solných dolů.

Projektu se účastnilo 50 lidí z 10 zemí – pětičlenné týmy z České Republiky, Řecka, Malty, Ukrajiny, Estonska, Libanonu, Turecka, Bosny a Hercegoviny, Moldavska a Rumunska (hostující organizace ADA).

Cílem projektu bylo přiblížit účastníkům problematiku zdravého stravování, seznámení s prospěšnými fyzickými aktivitami (skrze workshopy nejrůznějších sportů – ve městě Bacau jsme například navštívili taneční školu, kde jsme měli možnost vyzkoušet si základy latinských tanců s tamním vyučujícím) a v neposlední řadě byla pozornost věnována i mentálnímu zdraví. Měli jsme možnost dozvědět se podrobnější informace o výživě (skrze přednášky od jednotlivých týmů, sdílení zkušeností jednotlivců, anebo na základě vlastního vyhledávání potřebných informací pro splnění úkolů).

Každé ráno jsme měli možnost zúčastnit se rozcvičky, pod vedením profesionální tanečnice a trenéra, kteří patřili mezi účastníky a po snídani začal program  – připravené přednášky jednotlivých týmů na předem určené téma, vyhledávání informací, plnění úkolů nebo fyzické aktivity. Každý den byl také dostatek času věnován teambuildingovým hrám a aktivitám. Večery pak byly věnovány „intercultural night“, kdy měly jednotlivé týmy možnost přiblížit kulturu své země skrze prezentace, fotky, videa, písně, tance a v neposlední řadě všemi nejoblíbenější část – jídlo.

Navštívili jsme také turisty oblíbené centrum místa Slanic Moldova a nejbližší větší město Bacau. Jedno dopoledne jsme věnovali výšlapu na horu, která se tyčila nad penzionem, kde jsme byli ubytováni a sestup z ní se stal nejintenzivnější teambuildingovou aktivitou díky nutnosti kooperace při zdolávání terénu, který se kvůli prudkému dešti změnil z původních cest na potoky.  

Anna Řebeňáková

Možná se ti bude líbit