Digital Skills — Bulharsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Bansko, Bulharsko

Termín konání: 9—19. říjen 2023

Český tým: 1 účastník

Přečtete si info-pack. Prosím přečtěte si také projektovou brožuru.

Hostitelská organizace: Association Walktogether

Report z projektu:

Tréninkový kurz, který po organizační stránce zaštiťovala bulharská organizace Walktogether se konal ve dnech 9.10-19.10. 2023 na krásném místě v podhorském lyžařském městě Bansko, vzdáleném asi 160 kilometrů od Sofie. Vše bylo převážně zacíleno na: Digitální dovednosti pro pracovníky s mládeží. Na projektu se sešlo 32 účastníků z České republiky, Řecka, Chorvatska, Španělska, Švédska, Severní Makedonie, Litvy a domácího Bulharska a celou dobu projektu nás provázeli velmi zkušení a zábavní trenéři Tiša a Ivan z Bulharska. Organizace Walktogether a její perfektní „šéfka“ Vilislava pro nás nachystali úžasný týden plný všech možných informací a her. Ubytování v hotelu Royal Bansko bylo mimořádně komfortní, jídlo bylo přímo úžasné a skoro celou dobu slunečné letní počasí.

První den projektu byl zaměřen na seznamování se všech účastníků projektu formou zábavných her. Další dny jsme se učili pracoval na digitálních platformách od sociálních médií po pracovní online komunikační nástroje jako jsou Trello, Discord, Jamboard a další nástroje jako Perplexity, InVideo. Zdokonalovali jsme se v řešení problémů, technických dovednostech, analýze dat nebo v grafické designu. Věnovali jsme se tématům jako strategie digitálního marketingu, soukromí dat a principům kyberbezpečnosti – hrozby a rizika a preventivní opatření. Získávali jsme okamžitou zpětnou vazbu a pomocí interaktivních diskusí a projektového managementu jsme rozvíjeli dovednosti kritického myšlení a prezentačních dovedností. Po tři večery byla v programu intercultural night, kde každý národ prezentoval většinou své jídlo a pití ale někteří z účastníků i tancovali vlastní národní tanec. V další části tréninkového kurzu jsme ve skupinkách vytvářeli vlastní projekt na jedno z témat tréninkového kurzu a při prezentaci ostatním jsme si jejich aktivním zapojením všichni komunikační programy dobře procvičili a získali v digitálních technologiích sebedůvěru a online komunikační schopnosti. Poslední den dopoledne už bylo hodnocení celého projektu, který byl z mého pohledu velmi užitečný pro každého, kdo chce vstoupit do digitálního věku, kde nejsou geografické hranice, ale taky pro navazování vztahů mezi jednotlivými členy různých organizací. Odpoledne jsme odjeli společně autobusem do Sofie, kde si někteří z nás pobyt prodloužili.

Chtěl bych hrozně moc poděkovat organizaci Walktogether za možnost zúčastnit se jejich projektu a hlavně Vilislavě, Tiše, Loře, Gabriele a Ivanovi za perfektně připravený projekt, ubytovaní a jídlo a dalším účastníkům projektu za skvělou atmosféru, vysílající organizaci EYCB a její koordinátorce Janě Parolkové.

Martin Z.

Možná se ti bude líbit