Eco ChangeMakers — Lotyšsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Pāvilosta (poblíž Liepaja), Lotyšsko

Termín konání: 1.—10. prosinec 2022

Český tým: 3 účastníci (ve věku 18-25 let) + 1 group leader (18+, bez horní věk. hranice). Počet volných míst: 1. Přihlaste se co nejdříve

Prosím důkladně si přečtěte info-pack. Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím odešlete svou vyplněnou přihlášku co nejdříve

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Lotyšska (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím sledujte aktuální opatření (nutnost testů, karantény, atp.) pro návrat do ČR ze zahraničí na stránkách MZV zde.

Hostitelská organizace: RASIO “Perspektiva“

Popis projektu:

Cílem tohoto projektu je propagace iniciativy Green Goals u mladých lidí prostřednictvím zvýšení jejich povědomí o environmentálních aspektech a udržitelnosti. Chceme dosáhnout toho, že mladí lidé budou více přemýšlet nad udržitelným životním stylem, změnou svého chování i jednotlivými denními návyky.

Udržitelný životní styl se v různých vrstvách populace často stává pouhým moderním trendem. Jednotlivé aspekty životního prostředí a udržitelnosti jsou však běžné populaci nesrozumitelné a lidé nevědí o jejich dopadu na přírodu. Faktem je, že existuje spousta způsobů, jak zmírnit klimatickou změnu i dopady na životní prostředí.

Myslíme si, že prvním krokem k dosažení udržitelnosti je změna našich vlastních návyků. Druhým je pak předávání získaných informací lidem kolem nás. Během výměny mládeže se dotkneme celé škály problémů, kterým životní prostředí čelí. Budeme hovořit o dopadu člověka na přírodu či o oběhové ekonomice. Zaměříme se ale i na řešení v podobě ekologického způsobu dopravy, zlepšení nakládání s odpadem, obnovitelné energie, zero waste movementu a udržitelného bydlení.

U mladých lidí a pracovníků s mládeží chceme dosáhnout zvýšeného povědomí o udržitelném životním stylu se zaměřením na každodenní návyky.

 

Cíle projektu:

  • Popsání různých aspektů udržitelnosti mladým lidem;
  • Zvýšení povědomí o udržitelném chování mezi mladými lidmi;
  • Výměna osvědčených postupů, znalostí a zkušeností v oblasti ochrany životního prostředí a udržitelnosti;
  • Vypracování nových způsobů snižování dopadů aktivit člověka na životní prostředí;
  • Propagace programu Erasmus+.

 

Profil účastníka:

  • Zájem o téma projektu;
  • 18-30 let;
  • každý tým by měl být genderově vyvážený (= dva chlapci, dvě děvčata).

 

Důležitá poznámka: Účastníci si budou vařit sami (v místě konání jsou k dispozici kuchyně), organizátoři poskytnou potraviny z místního obchodu.

 

Možná se ti bude líbit