Eco tourism as a New Approach to Struggle with Global Challenges in Europe — Turecko

single-image

Místo konání: Yalova, Turecko

Termín konání projektu: 15. – 23. října 2012

APV: 15.-17. září, zúčastnil se group leader skupiny (Tomáš Svoboda)

Účastníci: Ondřej Nepraš, Eliška Petrtylová, Martina Otřísalová, Petra Čejková, Tomáš Svoboda (GL)

Report z projektu: 

 Projekt se uskutečnil od 15. října do 23. října 2015 v Erdilli Termal Oteli nedaleko městečka Armutlu, v turecké provincii Yalova. Pro účast zde byli pozváni účastníci ze 7 zemí – Polsko, Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Velká Británie (Wales), Francie a domácí Turecko. Za každou zemi zde bylo 5 participantů, ačkoliv dvě organizace postihly organizační potíže a přijeli v menším počtu účastníků.

Program začínal snídaní od 8:30 a ranním setkáním v 10:00, pokračoval obědem od 12:30 a odpoledním setkáním od 14:30. Obě setkání byly zkombinovány s coffee break, která měla přibližně 15 minut. Po večeři od 19:30 následoval večerní program ve 20:30, jehož náplní byly národní tance, interkulturní večer či celoskupinové hry. 

Tématem projektu byl zejména Ekoturismus a globální změny, které se diskutovaly mezi rozdělenými skupinkami a prezentovaly před všemi účastníky. Doplnit tyto diskuze a prezentace měla také tematická videa, která organizátoři připravili. Mimo tyto tématicky zaměřené aktivity byly připraveny taktéž další hry pro utužení projektové party, energizery a krátká drama představení, která měla ukazovat stereotypy každé země. Jako speciální bod programu pak byl lesní dobrodružství v noci, výlet na hotelovou pláž a koupání v moři či výlet do Yalovy, ústředního města stejnojmenné provincie.

Úroveň hotelu byla velice slušná. Pokoje byly rozděleny většinou po 3 lůžcích a pro účastníky bylo rezervováno celé vrchní patro. Velice kvalitní byla úroveň gastronomie, především výběr jídel na snídani a večeři. Hotel nabízel taktéž bezplatné používání bazénů a lázní s vodou z termálních pramenů a sportovní místnost, kde bylo možné hrát stolní tenis a kulečník. Výstupy z projektu lze hodnotit jako velice pozitivní, kdy naprostá většina účastníků vyvíjela maximální snahu při řešení daných problémů a naopak uvolněná a přátelská atmosféra panovala při společenských hrách a mimo oficiální program. 

Tomáš Svoboda

Možná se ti bude líbit