Ecology in Media — Bulharsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Stara Zagora, Bulharsko

Termín konání: 7.—15. březen 2024

Český tým: 3 účastníci 

Přečtete si info-pack.

Hostitelská organizace: Youth Development Center-Mutual Aid

Report z projektu:

Od 7. do 15. března 2024 jsem se zúčastnil tréninkového kurzu Ecology in Media, který byl uspořádán organizací Youth Development Center – Mutual Aid v malebném bulharském městě – Stará Zagora. Toto město se nachází v samém středu Bulharska a nabízí nám tak unikátní pohled na tuto zemi, známou většinou jen díky plážím a letoviskům u Černého moře. Kromě malé české skupiny přijeli také lidé ze Španělska, Rumunska, Portugalska, Gruzie, Řecka, Polska a pak také hostitelé z Bulharska.

Cílem programu bylo poučit nás o ekologii a naučit nás nové způsoby, jak být více EKO, jak být šetrní k životnímu prostředí, a jak tyto znalosti předávat dál, například skrze sociální sítě.

Součástí programu byly aktivity různého charakteru. Jednou jsme vyrazili na předměstí do záchytné stanice starající se o zraněné ptáky, kteří by ve volné přírodě nepřežili. Jindy jsme zase poslouchali přednášku na téma zero-waste. Do činností jsme se aktivně zapojovali i my – například během workshopu na téma dezinformace jsme se při argumentaci a obhajování různých pozic řádně zapotili. Na konci celého kurzu jsme pak dostali za úkol natočit krátkou reportáž na nějaké environmentální téma, přičemž tato aktivita byla na celý den a my při ní mohli zúročit naše nově získané zkušenosti z tohoto kurzu.

Kromě těchto zajímavých aktivit jsme měli i dostatek volného času, který se dal strávit vždy kvalitně. Od hraní stolního tenisu, přes taneční lekce ve večerních hodinách až po hraní deskovek všemožných velikostí a obtížností.

Zdaleka to nejcennější, co jsem si však z tohoto programu odnesl, jsou však nově získaná přátelství. Na tomto Erasmu jsem se seznámil s tolika skvělými lidmi, že se s nimi chci určitě potkávat i v budoucnu. Je až neuvěřitelné, kolik zajímavých lidí se sešlo na jeden týden uprostřed Bulharska. A ještě neuvěřitelnější je, že jsem toho mohl být součástí. Proto bych chtěl mnohokrát poděkovat European Youth Centre v Břeclavi za možnost takto vycestovat a posunout se zase o krok dál v mých evropských zkušenostech.

Tomáš P.

Možná se ti bude líbit