Empowered Recycling — Slovinsko

single-image

Program: ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Markovci, okres Šalovci, Slovinsko

Termín konání: 13.—23. červen 2022

Prosím důkladně si přečtete info-pack

Počet volných míst: 0. Můžete se hlásit jako náhradníci.

Věkový limit pro účastníky: 15-30 let

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit jako náhradníci, prosím odešlete svou vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) a náklady na Covid testy do max. výše €180 dohromady.

Skupina pojede vlakem do rakouské stanice Jennersdorf Bahnhof, odkud budou účastníci vyzvednuti organizátory, kteří je zavezdou do Šalovči (30km od Jennersdorf Bahnhof).

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Slovinska (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Účastnící se země: Slovinsko, ČR, Litva, Slovensko, Polsko

Hostitelská organizace: Association Connect

Popis projektu:

Věříme, že přemýšlení o ochraně životního prostředí, snižování odpadu, zvyšování povědomí o opětovném použití a vývoji inovativních řešení pro recyklaci odpadu je v době nadměrného konzumu stále důležitější.

Účast na této výměně mládeže pomůže mladým lidem lépe se seznámit s tématem recyklace odpadních materiálů a společně prozkoumat a seznámit se s různými inovativními řešeními pro omezení odpadu, opětovné použití a recyklaci. Rovněž je povzbudí, aby si uvědomili důležitost posílení svých kompetencí, mezikulturního povědomí, osobního rozvoje, posílení postavení a aktivního občanství.

Cílem výměny mládeže je povzbudit mladé lidi, seznámit se s jejich osobním rozvojem a růstem a stát se aktivními členy jejich komunit, přispět svým podílem na zlepšování životního prostředí a opětovném používání a recyklaci odpadních materiálů.

Možná se ti bude líbit