(EU)QUALITY – Itálie

single-image

Termín konání: 1.-11. červenec 2015

Místo konání: Bracciano, Itálie

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Účastníci: Vojtěch Mýlek, Bronislav Vysloužil, Jan Herec, Denis Jiskra, František Zeman

Group leader: Kateřina Koucká

Hostitelská/pořádající organizace: E.U.R.E.C.A.

Účastnící se země: Itálie, Španělsko, Slovensko, ČR, Polsko, Nizozemí, Velká Británie, Řecko

Report z projektu:

Projekt (EU)quality, který se konal ve dnech 1. 7. – 11. 7. 2015 byl pro mě bezpochyby zajímavou zkušeností, kde jsem měla šanci porozumět ještě o něco více než doposud problematice LGBT, a to zejména díky osobnímu kontaktu s lidmi, kteří jsou sami součástí tohoto lidskoprávního hnutí.

Díky kontaktu se spoluúčastníky projektu jak z hostující země – Itálie, tak z České republiky, Slovenska, Holandska, Velké Británie, Řecka a Španělska, se troufám tvrdit, mnohým z nás podařilo přehodnotit řadu předsudků spojených s problematikou LGBT.

Na práci organizátorů bych ocenila zejména vstřícný přístup k návrhům na program celého projektu, jak z řad groupleaderů, tak samotných účastníků, kterým byl dán velký prostor na požadavky či určité změny v projektu.

Hlavní náplní se zejména ve druhé polovině projektu stalo fotografování témat spojených s LGBT.  Workshopy byly vedené různými odborníky, ale ne vždy byla odezva na workshop ze strany účastníků stejně pozitivní, nicméně bych fotografické workshopy hodnotila pozitivně.

Naopak workshopy zaměřené na sexualitu a LGBT, byly dle mého názoru velice podařené. Pro mě nejzajímavějšími byly workshop holandského groupleadera Gert Jan Verboom, který je zakladatelem Rotterdamské NGO – The Hang Out 010, pomáhající mladým homosexuálům.

Projekt byl dle mého názoru velmi obohacující a současně byl spojen s řadou příjemných chvil, zejména díky atmosféře a krásám městečka Braciano a jezera, kde jsme trávili většinu našich volných chvil. Největším přínosem byl dle mého názoru čas strávený ve velmi různorodé komunitě lidí. Slova jako tolerance a rovnost tento projekt naprosto vystihují a právě toto se zde dle mého názoru řada účastníku naučila či tyto hodnoty ještě prohloubila. To vše zejména díky fotografování problematiky LGBT, sdílení zkušeností, zážitků a diskusím o legislativě řešící práva homosexuálů v EU. 

Možná se ti bude líbit