First Aid Kit 2 – Bulharsko

single-image

Termín konání: 4.-14. září 2020

Místo konání: Varhovrah, Bulharsko

Počet českých účastníků: 3

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack. Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit jako náhradníci, prosím odešlete vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Hostitelská organizace: Mladejki centar za razvitie-Vzaimopomosht

Věkový limit pro účastníky: 18+

Účastnící se země:  Polsko, Bulharsko, Itálie, Španělsko, Slovensko, Rumunsko, ČR, Litva, Estonsko

Popis projektu:

Jsi ostřílený pracovník s mládeží a chceš být přípravný na všechno? Pak by tento tréninkový kurz mohl být tou správnou výzvou pro Tebe! Nauč se zvládat stresové situace a ovládat pokročilou první pomoc, možná tak někdy zachráníš lidský život!

Cílem projektu je rozvinout schopnosti pracovníků s mládeží v oblastech první pomoci, řízení rizik a zvládání složitých situací. Tři zkušení trenéři poskytnou účastníkům potřebné informace a pomohou zlepšit jejich schopnosti formou neformálního vzdělávání. Účastníci projektu se dozví, jak zabránit vzniku nebezpečných situací a jak tyto znalosti předat dalším členům ve svých organizacích. Schopnosti, které účastníci projektu získají, jim umožní zvládat rizikové situace, jak na projektech mobility, tak v každodenním životě.

Hlavní aktivity projektu budou zaměřeny na poskytovaní první pomoci kojencům, dětem i dospělým, správné chování při přírodních katastrofách, teroristických útocích a dalších krizových situacích.

Jako součást aktivit po skončení projektu bude vytvořen krátký film a online platforma, kterou budou účastníci projektu popularizovat ve své zemi.  

Profil účastníka:

  • Alespoň dvouleté zkušenosti s prací s mládeží a nejméně jeden rok praxe v neziskové organizaci
  • Kreativní pracovníci s mládeží, pracovníci v neziskových organizacích či koordinátoři projektů se zkušenostmi v organizaci projektů a výukových aktivit
  • Zájem o správné poskytování první pomoci prevenci a řešení rizikových situací
  • Ochota účastnit se aktivit po skončení projektu a uplatnit naučených dovedností
  • Ochota bojovat proti diskriminaci
  • Tým z každé země bude genderově vyvážený

Možná se ti bude líbit