First Aid Kit 2 – Bulharsko

single-image

Termín konání: 4.-14. září 2020

Místo konání: Varhovrah, Bulharsko

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Prosím  přečtete si info-pack

Hostitelská organizace: Mladejki centar za razvitie-Vzaimopomosht

Účastnící se země:  Polsko, Bulharsko, Itálie, Španělsko, Slovensko, Rumunsko, ČR, Litva, Estonsko

Účastníci českého týmu: Jakub Cieślar, Martina Kvapilová, Veronika Wróbelová, Alice Primasová

Report z projektu:

Добър ден,

tréninkový kurz, který nesl název “First Aid Kit II.“, se konal 4. – 14. 9.2020 v Bulharsku, přesněji ve Varhovrahu uprostřed hor.

Celkem se projektu účastnilo 25 osob – z Bulharska, Rumunska, České republiky, Lotyšska, Polska, Slovenska, Španělska Po organizační stránce vše zaštiťovala bulharská organizace Youth development center – Mutual aid.

Po příjezdu do Hotelu Rodopi nás trenéři vřele přivítali večeří v podobě místní kuchyně, po večeři jsme byli ubytováni a seznámili se s ostatními účastníky z různých zemí. 

V prvním jsme měli aktivity zaměřené na prolomení ledů mezi účastníky a postupnému seznámeni. Prošli jsme si neobvyklými ledolamkami, které byly velice originální a efektivní. Jeden z účastníků si dokonce vyzkoušel procházení po laně, které museli ostatní účastní museli držet dostatečně pevně, aby nedošlo k úrazu a zároveň jsme posílili schopnost týmové spolupráce a důvěry. V průběhu jsme si také vylosovali svého “Secret frienda“, kterému jsme během projektu měli dělat radost a věnovat mu pozornost. Mnoho účastníků bylo na Erasmus+ výjezdu úplně poprvé, proto byla jedna session věnována právě prezentaci toho, co obnáší realizace a účast na projektech financovaných a podporovaných z grantů EU.

V následujících dnech jsme si prošli školením Základního kurzu první pomoci vedeného pracovníky, kteří spolupracují se světovou organizací Červený kříž. Dále nás školili trenéři v oblasti krizové intervence, první pomoci pro novorozence a děti. V rámci kurzu jsme se nevěnovali pouze první pomoci a jejímu poskytování, ale zvládli jsme pokrýt také témata jako například “Visual individual thinking“, dozvěděli jsme se jaké jsou možnosti vedení vlastních lekcí a programů. Posléze jsme v mezinárodních skupinách vytvořili a zrealizovali vlastní pro workshopy na témata „“Healthy lifestyle“, “Mindfulness“, “Impact of technology“, “Capture the moment“.

V rámci pojektu jsme také absolvovali 2 výlety. První byl půldenní, na korbě 40starého nákladního vozu nás vzali na krátkou vyjížďku na panoramu s překrásným výhledem na údolí uprostřed hor, kde jsme zachytili mnoho společných momentek. Vyjížďku jsme završili návštěvou místního kostela v nedaleké vísce Churen, kde jsme se dozvěděli podrobnosti o výstavbě a historii místního kostela, jež byl nedávno zrenovován po mnoha staletích. Po tomto výletě jsme se dozvěděli, že našimi výstupy projektu bude exhibice metodologie poskytování první pomoci, kterou budeme prezentovat na následném výletu ve městě Plovdiv. Druhotným výstupem projektu jsou videa prezentující možnosti realizace nově nabytých znalostí v oblasti poskytování první pomoci. Oba dva výstupy se vydařily a budou publikovány na sociálních sítích. 

V závěru projektu jsme obdrželi certifikace o účasti na projektu, zvané Youthpass. Zároveň proběhla závěrečná skupinová evaluace projektu a odtajnění toho, kdo je našim “Secret friendem“. Projekt se velice vydařil a hodnotíme jej pozitivně. Za možnost zúčastnit se velice děkujeme organizaci EYCB, a především koordinátorce Janě Parolkové za její podporu a spolupráci.

                                                                                                                                                                         Jakub Cieślar, Martina Kvapilová, Veronika Wróbelová                                     

 

Možná se ti bude líbit