Flers — Normandie, Francie

single-image

PProgram, akce: Evropský sbor solidarity (ESC) — dlouhodobé dobrovolnictví (10 měsíců)

Termín: 1. září 2024 — 30. červen 2025

Místo konání: Flers, Normandie, Francie

Deadline pro přihlašování: co nejdříve, nejpozději do 15. června

Prosím přečtěte si info-pack. Pokud máte zájem se přihlásit, prosím zašlete nám v angličtině napsaný životopis v jednom emailu na: [email protected] a [email protected]Samozřejmě také vyplňte přihlášku k ESC vaší volby přímo na odkaze s bližšími informacemi (níže).

Pro to, abyste na tento projekt mohli jet je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu Evropský sbor solidarity jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů ESC je kompletně (ze 100 %) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, povinné doplňkové pojištění u pojišťovny Henner, jazykový kurz, místní doprava, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu Evropský sbor solidarity a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (v případě tohoto projektu) ve výši max. €275 z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Účastník musí:

  • Být ve věku 18-30 let;
  • Být zaregistrovaný na portálu ESC (v případě, že máte s registrací problém, řiďte se tímto návodem)
  • Mít zájem o dobrovolnictví a tento projekt;
  • Ovládat angličtinu alespoň na úrovni B1

Hostitelské organizace: MJC Flers

Popis ESC dobrovolnické příležitosti:

Volunteering at the Youth and Culture House (Cultural projects)

https://youth.europa.eu/solidarity/placement/40035_en

Volunteering at the Youth and Culture House at Flers (Mobility and EU)

https://youth.europa.eu/solidarity/placement/40013_en

Summary of the project:

“Maison des Jeunes et de la Culture” can be loosely translated to “House of Youth and Culture”. The MJC in Flers, Normandy, is an association composed of people who are determined to work and to support young and all people through different courses and guidance if requested. Consequently, your daily routine will be enriched, and you will be able to find and follow your passions. Courses and workshops are offered in the following domains: art, music, dance, theatre, and sport, given by instructors and teachers, who also add energy to the daily life of MJC. The MJC team is like a big family which includes Geoffrey, the director, Coralie Sandrine, Aurélie and Audrey who are all permanent employees. Audrey Coubret will be the coordinator of the volunteers, and in her office, you will always find many young people, namely volunteers or trainees.

A personal project will be also part of the volunteer work. Every opinion, even when expressed in basic French, is valued here. Since each project starts with one person, or a group, by collecting ideas to later share them with the team it’s important to speak up and to contribute to the process. Show commitment and team spirit to create great events that you and the MJC can be proud of. However, this year should also give you time to think about you and your future. Do not hesitate to try something foreign, ask questions, take up a new hobby and get engaged!

For more, please read the whole info-pack. 🙂

Možná se ti bude líbit