FlowFactor — Lotyšsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Drusti, Lotyšsko

Termín konání: 20.—29. duben 2024

Český tým: 2 účastníci (ve věku 22+).

Přečtete si info-pack. 

Hostitelská organizace: Klubs Maja

Report z projektu:

To be or not be a leader?

Pohrávali jste si někdy s myšlenkou zkusit vést skupinu lidí? Kdo v takové pozici jste a kým můžete být? Jak vás lidi jako leadera vnímají a máte na to vůbec ty správné skills?

Tak přesně takové otázky a spoustu dalších jsme si jako účastníci tréninku Flow Factor měli možnost položit a především zodpovědět v praxi. Vyzkoušet si, jaké je to balancovat pochyby a odhodlání, nejistotu a výzvy. Naskytla se nám skvělá příležitost prozkoumat tyto vody v bezpečném prostředí naší mezinárodní skupiny účastníků z Řecka, Rumunska, Bulharska, Itálie, Lotyšska, Nizozemí, Rumunska a Česka. První půlka týdne tak patřila hlavně jednotlivcům a seberozvojovým aktivitám a postupně jsme se propracovávali k týmové práci a myšlení “jako jeden člověk”. Byl to zajímavý exkurs do pestrosti kultur, názorů a perspektiv. S projektovým mottem #nojudgment mohl být člověk, kým chtěl a experimentovat se skupinou i sebou samým. Ostatně aby jeden mohl být dobrý leader, musí umět nastavit zrcadlo i sám sobě.

To vše navíc báječně doplňoval genius loci místa, kde se projekt konal – snad někdy dávno honosné sídlo s obdivuhodným počtem dveří, chodeb a místností, místo zasazené do panenské přírody lotyšského venkova, kde dávají pac a pusu jen lišky, vlci a obloha plná hvězd. Na kolik zvenku honosné, natolik uvnitř prosté, s digitálním detoxem a veganskou stravou součástí balíčku. Pro ty, kteří chtěli a svezli se na vlně, se jako kaleidoskop před očima otevřel malý svět plný inspirace a laskavých duší.

Jsou chvíle, kdy člověk přestane vnímat čas, užívá se lehkosti bytí a současně vstřebává to dobré. Myslím, že pro mnohé z nás přesně tímto Flow Factor byl a to je velké štěstí.

Mimochodem kdo by měl chuť okusit ždimec sebepoznání, The Knight in Rusty Armour od Roberta Fishera byl od trenérů zajímavým tipem.

Kateřina M.

Možná se ti bude líbit