Video as a Collaborative Experience — Francie

single-image

Termín konání: 13.-22. května 2013

Místo konání: Aiguilles-en-Queyras, Francie

Program a akce: Mládež v Akci, akce 4.3. tréninkový kurz

Účastníci: Barbora Dokoupilová, Šárka Košťálová, Markéta Vyplašilová

Report projektu:

Projekt Collaborative Experience byl díky výborným vedoucím, nadšeným účastníkům a krásným francouzským horám neopakovatelným zážitkem. Do Aiguilles en Queyras (1 400 obyvatel) jsme přijely pozdě v noci a proto jsme nemohly uvěřit svým očím, když jsme se ráno probudily mezi obrovskými horami, jejichž vrcholky byly i v květnu pokryty sněhem. Do hor jsme se v průběhu pobytu ve volném čase několikrát vypravily a získaly jsme tak spoustu materiálu pro náš krátký film.
Mezi účastníky jsme byly suverénně nejmladší, avšak rozdíl v našem věku téměř nebyl patrný. Dokonce i organizátoři s námi trávili všechen čas, jedli s námi a hráli seznamovací hry. 
Během devíti dní, které jsme ve Francii strávily, jsme se naučily jak psát scénář, vybírat herce, pracovat s kamerou a ozvučením a editovat videa. Podle vlastního uvážení jsme se rozdělili do menších skupin a společně s ostatními vytvořili několik krátkých filmů, které jsme později promítali obyvatelům Aiguilles en Queyras. Divákům se naše tvorba líbila a ukázalo se, že všechna námaha uplynulých dní za ten pocit stála.

Celý francouzský tým organizátorů nám celou dobu pomáhal, snažil se nám předat co nejvíce informací a směrovat nás v naší tvorbě, za což jim patří náš upřímný dík!

Vděk patří také týmu Evropského centra mládeže Břeclav, za to, že jsme se projektu mohly zúčastnit 🙂
 
Barbora Dokoupilová

Možná se ti bude líbit