Into the Future — Německo

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Osterholz Scharmbeck, Německo

Termín konání: 7.—14. srpen 2024

Český tým: 5 účastníků (ve věku 18—35 let). Tento věk. limit je striktní. Prosím nehlaste se, pokud nesplňujete věk. limit.

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack. Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz „participants‘ profile“ níže). Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím odešlete vyplněnou přihlášku co nejdříve, nejpozději do 30. května.

Prosím berte na vědomí, že odesláním přihlášky potvrzujete, že v případě vybrání vaší osoby jakožto účastníka tohoto projektu se zavazujete zaplatit účastnický poplatek ve výši 950,- na bankovní účet Evropského centra mládeže Břeclav/European Youth Centre Břeclav z. s. V případě, že jste ekonomicky znevýhodnění, je nutné ve stejný den jako vaši přihlášku odeslat všechny dokumenty pro svou žádost o podporu z Grantového programu na podporu účasti ekonomicky znevýhodněné mládeže na projektech EU.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €309 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Na tomto projektu si samotní organizátoři budou strhávat €30/účastník účastnický poplatek.

Hostitelská organizace: NaturKultur e.V.

Popis projektu:

This training course is going to provide the space to explore best-case practices and improve youth work competences based on the ETS Competence Model for Youth Workers.

 

This training course will provide the space to explore challenges, improve youth work competences and create long-lasting partnerships based on the ETS (European Training Strategy) Competence Model for Youth Workers.

`Into the Future´ is a training of youth workers, where participants explore the competence areas cooperating successfully in intercultural teams and communicating meaningfully. Based on these experiences, participants will get together into groups, practically develop and implement valuable educational experiences for others. 

Additionally, this training course provides the space to explore challenges, improve youth work practices, and potentially create long-lasting partnerships.

We are focusing on the following youth workers competences:

  1. Communicating Meaningfully,
  2. Cooperating successfully in teams,
  3. Designing educational programmes,
  4. Facilitating group learning processes, and
  5. Displaying intercultural competence.

Participants are staying in Osterholz-Scharmbeck https://kulturgruppenhaus.de/ and will share rooms with one to three other people. The place is rather remotely secluded and shops are not easily accessible.

The training course will be hosted by NaturKultur e.V. and the group learning processes will be facilitated by three experienced trainers who have multiple years of experience in the field of youth work. Additionally, we make sure that the trainers have well-distinguished professional backgrounds so that different perspectives will be provided.

Participants‘ profile: Youth workers, Trainers, Youth leaders, Volunteering mentors, Youth coaches

Možná se ti bude líbit