Healthy Environment, Healthy Youth — Itálie

single-image

Erasmus+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Termín konání tréninkového kurzu: 19.—27. říjen 2022

Přípravné předprojektové setkání (Advance Planning Visit = APV): 19.—22. září 2022. 

Místo konání: Tortolì – Arbatax, Itálie

Český tým: Antonie Myslivečková, Nela Rodryčová, Miloslava Macková

Přečtete si info-pack

Hostitelská organizace: Associazione Vele Corsare

Report z projektu:

Healthy Environment, Healthy Youth byl tréningový kurz konající se v městečku Arbatax na Sardinii, jednom z Italských ostrovů. Na Sardinii jsme byli od 19. do 27. října. Mezi účastníky projektu byli lidé z Itálie, České Republiky, Estonska, Rumunska, Maďarska, Bulharska, Francie, Portugalska, Litvy, Polska a Slovenska. 

Celý program byl zaměřený na diversitu, stereotypy, kulturu a inklusivní společnost. Především jsme tyto témata otevírali prostřednictvím scének, her, tvorby plakátů atd., bohužel jsme neměli dostatečný prostor o tématech debatovat. Aktivity byli dle mého názoru často pouze povrchní a nedostali jsme se tak do hloubky tématu.

První den jsme strávili poznáváním se a Intercultural night. Na tento večer organizátoři pozvali místní sbor a my jsme tak mohli pozorovat Sardinský život ještě více. Jeden z dalších dnů jsme pak strávili na radnici města Tortolì, pod jehož okres spadá i Arbatax. Ostatní dny jsme věnovali práci na tématech a objevování okolí.

Jako výstup jsme připravili několik spotů, které by měli upozorňovat na problémy, jako je rasismus, šikana, či hate speech.

Z projektu si sice odnáším velmi smíšené pocity, všeobecně jsem si však celý training kurz užila. Chtěla bych poděkovat organizaci Vele Corsare, díky které jsem toto mohla prožít.

Antonie Myslivečková

Možná se ti bude líbit