iCARE 2 — Rumunsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Vatra Dornei, Karpatské hory, Rumunsko

Termín konání: 5.—15. květen 2023

Český tým: Jaroslav Chlad (GL), Jan Hrdlička, Simona Schuldesová, Kamila Zahajská, Nikola Mrázová, Martina Soroková, Veronika Hálová

Přečtete si info-pack.

Hostitelská organizace: Pro Civis Dorna NGO

Report z projektu:

Projekt s názvem iCare2 proběhl od 5. do 15. května v Rumunsku, přesněji na úchvatném místě Pensiunea Siady nedaleko městečka Vatra Dornei. Toto krásné místo poskytlo ideální prostředí pro konání projektu.

Projekt se celkem zúčastnilo 42 jednotlivců, z nichž 7 pocházelo z různých zemí, včetně České republiky, Bulharska, Řecka, Polska a Portugalska. Kromě toho bylo v projektu zastoupeno také 7 zástupců z Rumunska. Organizační záležitosti byly plně zajištěny lotyšskou společností Pro Civis Dorna.

Hlavním záměrem bylo upřednostnit kulturní dědictví zahrnutých zemí. Prostřednictvím různých aktivit zaměřených na posilování týmu, workshopů a diskusí jsme získávali cenné informace o kulturách a tradicích jiných zemí. Tím jsme se také seznamovali s místním klimatem a přírodou, obohacovali naše znalosti.

Kulturní večery byly nejlepší součástí projektu. Hostující země představovaly svou kulturu skrz jídlo, tanec a tradice, a tím obohacovaly ostatní účastníky. Večery podporovaly porozumění a respekt mezi lidmi a poskytovaly nezapomenutelné zážitky. Byly prostředkem k mezikulturní výměně a přátelství. Celkově byly kulturní večery vrcholem projektu, překračujícím jeho původní cíle.

Tento kurz přinesl nám všem neuvěřitelnou příležitost překročit naše komfortní zóny a posunout hranice našeho růstu vpřed. Nejenže jsme se zdokonalili v anglickém jazyce, ale také jsme dokázali překonat své obavy a strachy. Bylo to dobrodružství plné nových přátelství, protože jsme navázali kontakty s lidmi z různých koutů Evropy. Společně jsme prožili neuvěřitelné zážitky a zažili spoustu zábavy, která nám navždy zůstane v paměti. Tento kurz nám tedy nejen rozšířil obzory, ale také nám dal odvahu a sebejistotu pro další výzvy, které nás čekají v životě.

Simona Schuldesová

Možná se ti bude líbit