Idea Shapers 2.0 — Bulharsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Pamporovo, Bulharsko

Termín konání: 1.—10. říjen 2023

Český tým: 4 účastníci (ve věku 15—30 let) + 1 group leader (ve věku 18+) 

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack. Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz „participants‘ profile“ níže). Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit jako náhradníci, prosím odešlete vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Hostitelská organizace: “Youth Development Center-Mutual Aid” (YDCMA)

Popis projektu:

Our youth exchange “IDEA SHAPERS 2” is aiming to provide participants basic skills and experiences about visual thinking and graphic facilitation methods. Visual thinking is a way to organize your thoughts and improve your ability to think and communicate. It is addressed to beginners and no prior knowledge in drawing or digital graphic facilitation is required. We will develop us as visual thinkers starting from the basics.


Drawing is a natural process for thinking, exploring ideas and learning. Every child enjoys drawing — but at some point in our lives we learn that drawing is the province of artists. This is a fallacy. You can draw and when you were a kid you knew it. You just forgot.

During this Youth exchange we will develope the graphic facilitation skills (both manual and digital) that can be used in the context of non-formal learning and youth work. This is an introductory course to graphical facilitation and visual thinking. It is addressed to beginners and no prior knowledge in drawing or digital graphic facilitation is required. We will develop us as media and visual thinkers starting from the basics.


What will you learn?

– What is Erasmus+
– Types of education
– Introduction to visual thinking and graphic facilitation methods,
– Applying of basic shapes, elements and steps of graphic facilitation,
– Create your own visual vocabulary (known as 8th step of graphic facilitation),
– How to work with graphical markers and tools (water-based graphical markers and outliners),

Možná se ti bude líbit