It’s not over till it’s over — Turecko

single-image

Termín konání: 18.-27. srpna 2013

Místo konání: Kırşehir (Cappodocia), Turecko

Program a akce: program Mládež v Akci, akce 1.1. výměna mládeže

 

Účastnící se země: Turecko, Rumunsko, Bulharsko, Estonsko, Španělsko, ČR

Účastníci: Pavla Fryšarová, Jana Faksová, Tereza Macháčková, Stanislav Hýbl, Jaroslav Zádrapa, Tomáš Mezuláník

Report z projektu:

Projekt s nazvem „It´s not over till it´s over“ se konal v Turecku, ve městě Kirsehir. Z České Republiky se projektu zúčastnilo šest lidí.

Po setkání na letišti v Istanbulu nás vyzvedli turečtí organizátoři. Poté jsme se nočním autobusem dopravili do místa konání v Kirsehiru.

Ubytování bylo zařízeno naproti deklarovanému tříhvězdičkovému hotelu v normálním motelu na okraji města.

            Jinak ale projekt probíhal téměř podle plánu. Účastnili jsme se worshopu v místní nemocnici, poznávali město Kirsehir spolu s místními obyvateli, účastnili se výletů po blízkém i širším okolí a potkávali místní důležité osobnosti. Taky jsme fotili a to při každé možné i nemožné příležitosti.

Součástí projektu byla také každý večer kulturní noc, kdy vždy jeden účastnický stát představoval svoji zemi, kulturu, zvyky a národní jídlo i pití. Tyto večery se staly, z pochopitelných důvodů, jednou z nejoblíbenějších částí celého projektu.

 

            Zpáteční cestu jsme již absolvovali bez doprovodu našich tureckých organizátorů. Celý projekt se nesl v pohodovém a přátelském duchu. Turci jsou otevření a přátelští lidé, stejně tak jako ostatní účastníci projektu. Na všech bylo vidět, že si chtějí projekt užít. Jednalo se o skvělou zkušenost s cizí zemí a cizí kulturou. Projekt byl důkazem toho, že i když jsme každý z jiné země, jsme vlastně všichni stejní.

Stanislav Hýbl

Možná se ti bude líbit