Less Use, More Re-Use — Španělsko

single-image

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Casal d‘ Esplai El Saler, Valencia, Španělsko

Termín konání výměny mládeže: 2.—9. říjen 2022

Termín konání přípravného předprojektového setkání (tzv. APV = advance planning visit (tzv. přípravné předprojektové setkání): 8.—10. květen.

Český tým: Marie Koubová (GL), Tomáš Jašíček, Daniel Giera, Vojtěch Bystřický, Anna Nevídalová

Prosím přečtete si Less use, more re-use – info-pack

Hostitelská organizace: CONSEJO DE LA JUVENTUD DE VALENCIA

Účastnící se země: Španělsko, Bulharsko, Itálie, Dánsko, ČR, Velká Británie 

Report z projektu:

Projekt výměny mládeže v rámci Erasmus+ s tématem Less Use, More Re-Use se konal 2 – 9. 10. 2022 ve španělské Valencii. Konkrétně se projekt odehrával uprostřed přírodní rezervace L’Albufera.

Na projektu se spolu setkali účastníci z Česka, Španělska, Dánska, Bulharska, Itálie a Velké Británie. Vše bylo organizováno španělskou společností Joventut Valencia.

Jak už název napovídá, hlavním tématem byla recyklace a další témata s ní související, jako je udržitelný rozvoj, nebo ochrana životního prostředí. V těchto okruzích jsme se zde vzdělávali jinými způsoby, než na které bychom byli zvyklí ze škol. Byl kladen důraz na výměnu názorů mezi občany různých zemí, na argumentaci a prezentaci svých názorů.

Kromě záležitostí souvisejících striktně s tématem projektu jsme zde měli i jiné aktivity. Během týdne pobytu jsme několikrát dostali možnost jít ven a užít si nádhernou krajinu přírodní rezervace, takto jsme například navštívili jezero Albufera. Díky šťastné náhodě jsme dokonce i mohli do přírody vypustit želvy, které do rezervace přivezli její správci. Jednou z nejzajímavějších aktivit byla výroba vertikální zahrady z PET lahví, při které nám bylo umožněno využít svou kreativitu.

Osobně projekt považuji za jeden z nejlepších zážitků svého života. Viděl jsem krásná místa, seznámil se s lidmi, které jen tak nezapomenu a hlavně jsem si vytvořil spoustu příjemných vzpomínek, ať už jde například o prozkoumávání přírody, nebo sezení na pláži uprostřed noci. Pokud by někdo váhal nad účastí v podobném projektu, rozhodně bych mu doporučil, ať jde do toho.

Vojtěch Bystřický

Možná se ti bude líbit