Let’s Vote for YOU(th) & EU — Rumunsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Busteni, Rumunsko

Termín konání: 26. říjen—6. listopad 2023

Český tým: 4 účastníci nejlépe (ale nejenom) prvovoliči ve věku 17—23 let) + 1 group leader (ve věku 18+). Účast je možná pro ty, kterým je 17 let, ale v době konání voleb do Evropského parlamentu (1. června 2024) jim bude 18 let. 

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack a rozpis denních aktivit. Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz „participants‘ profile“ níže). Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím odešlete vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Účastnický poplatek vybíraný přímo hostitelskou organizací: €5/účastník

Hostitelská organizace: ASOCIATIA ODEN

Popis projektu:

Objectives:
1. increasing youngsters’ motivation for participation in voting and awareness of their rights and duties as European citizens
2. developing spirit of European citizenship and civic engagement of youngsters in political and social life of small communities
3. promoting non formal education methods (videos, theater, world school debate etc) as tools to fight absenteeism in European and national elections

Main aim: to increase voting and reduce absenteism of youngsters in EU and national elections
 
The methodology is based on nonformal education methods including presentations, world café, theater, debates, video creation, role plays etc. The project activities will be preparation, introduction, getting to know each other, workshops in plenary and teams, outdoor activities, intercultural evenings, visits, reflection and evaluation according to agenda.
 
Participants should have a good level of English, to be present for all the period and be active and tolerant and to use the results in communities to encourage youngsters to vote for next elections. priority will be given to countries that will vote for EU parliamant or have local/national elections in 2024. also priority will be given to assocation that hosted/will host our youngsters/youth workers in their projects

Možná se ti bude líbit