Make Audience Listen – Slovensko

single-image

Termín konání: 11.-18. červenec 2015

Místo konání: Kráľova Lehota, Slovensko

 Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Prosím pročtěte si info-pack a rozpis denních aktivit.

Účastníci: Robert Veselý, Jan Maštalíř, Gabriela Březinová

Hostitelská/pořádající organizace: Ako doma Slovensko, o.z.

Účastnící se země: Slovensko, ČR, Španělsko, Bulharsko, Rumunsko, Slovinsko, Turecko, Makedonie

Report z projektu:

Tréninkový kurz, pořádala organizace Ako doma Slovensko, o.z. ve slovenské vesnici pod Tatrami Kráľova Lehota, která leží blízko Liptovského Mikuláše. Účelem kurzu Make Audience Listen bylo zlepšení schopnosti prezentace účastníků, stějně jako jejich soft skills. Na projektu nás bylo 30 lidí z 8 států Evropy – konkrétně šlo o Slovensko, ČR, Španělsko, Bulharsko, Rumunsko, Slovinsko, Turecko, Makedonii.

 

Organizace projektu byla připravena výborně, velice dobrá komunikace, aktuální updaty v případě změn. Všechny informace jsme měli včas. Na začátku projektu byl  prezentován rozvrh nadcházejícího týdne (plus vytištěno na A5). V případě problémů organizátoři zvládli vše vyřešit. Dobře zorganizovaná doprava.

Lokalita ubytování byla krásná, dobře vybavený penzion, 4 kluci na pokoji, což mi nevadilo, stejně jsme v pokoji trávili minimum času. Vše čisté a bez problémů. Snídaně v podobě bufetu, každý den vesměs podobné, ale čerstvé a chutné. Hlavní jídla byla dobrá, nebylo nic, co by mi vyloženě nechutnalo.

Začátek byl spíše zaměřený na team-building, později jsme se víc začali věnovat soft skills a prezentacím samotným. Díky dobrému počasí jsme střídali aktivity vevnitř a venku. Osobně jsem měl nejraději skupinové aktivity, kde se problém řešil v týmu. Byla to větší legrace, nicméně mě příjemně překvapilo, že na konci dne jsem byl opravdu utahaný. Dobře odhadnutá intenzita. Všechny aktivity byly dobře nachystané a zvládnuté.

První den všichni přijeli do Liptovského Mikuláše, odkud nás taxi dovezl až na místo kurzu. Většina přijela vlakem s několikahodinovým zpožděním, no alespoň jsme si to užili. V neděli jsme se začali poznávat pomocí různých her a úkolů. Představili jsme země, odkud pocházíme, a porovnávali různá řešení problémů v rámci různých zemí. V pondělí jsme pokračoval týmovým projektem, diskuzí na téma, zda je vždy potřeba leader týmu a později jsme v rámci skupin reflektovali výsledky týmové práce z dopoledne. Úterý patřilo zlepšování techniky prezentací, byly vidět velké rozdíly mezi účastníky – těmi, kteří s prezentací neměli problémy, byli přesní a uměli pracovat s publikem, a také těmi, kteří se tyto věci ještě učili a okoukávali je od zkušenějších. Úterní večer byl zakončený soukromou prezentací TEDx, kde jsme si vyzkoušeli, co jsme se za den naučili. Středa patřila výletům, někdo vyšel na horu, někdo do jeskyní a někdo se jel čvachtat do aquaparku – užili jsme si to všichni.

Ve čtvrtek a pátek jsme pracovali na týmovém projektu.Náš tým v rámci projektu navázal spolupráci přímo s lokálním penzionem, s manažerkou jsme zpracovali její novou prezentaci na webu, nové prodejní kanály, udělali nové fotky pro fotogalerii, analyzovali, jak si na tom stojí na webu a ještě teď jim doděláváme prospekt pro firemní akce podniků v ČR, protože jim firemní akce tvoří většinu tržeb na jaře a na podzim, takže paní manažerka byla velice spokojená. Ostatní zapracovali na spolupráci přímo ve vesnici nebo na NoHate projektu, líbilo se mi, že to byly jak lokální věci, tak i s mezinárodním rozsahem.

Sobota už byla trochu melancholická, všichni jsme si hrozně sedli a za ten týden jsem si udělal několik přátel, kteří mi snad zůstanou do konce života. Dopoledne jsme dostali informace o programu Erasmus+ a o projektech, které můžeme sami nastartovat.

Skrz celý týden také proběhlo několik akcí – párty na téma národů, kdy se prezentovali všechny zúčastněné národy se svými zvyky, stereotypy, hudbou, jídle a hlavně zábavou. Liptovský Mikuláš snad na nás bude vzpomínat v dobrém, jak jsme zavírali jeden jeho klub.

Chtěl bych touto cestou poděkovat Jance Schweighoferové, Michalovi Duchoňovi a Iloně Olehlové za skvělou akci, prezentace a jeden z nejlepších zážitků tohoto léta, stejně jako Břeclavské organizaci  EYCB za možnost na této akci být. Bylo to skvělé a všem podobnou akci může jen doporučit.

 

Honza Maštalíř

Možná se ti bude líbit