Make Your Voice Heard — Arménie

single-image

Termín konání: 13.-20. října 2013

Místo konání: Jerevan, Arménie

Program a akce: program Mládež v Akci, akce 3.1. seminář

Účastníci: Miroslav Řezníček, Michal Vyvlečka, Michal Sikora, Andrea Kotnová, Ramona Sanigová, Petra Konečná

Účastnící se země: Arménie, Ukrajina, Polsko, ČR, Německo

Report z projektu:

Seminář Make Your Voice Heard se konal v Yerevanu, hlavním městě Arménie. 36 mladých lidí z pěti různých zemí – Ukrajiny, Německa, České republiky, Arménie a Polska bylo vedeno 4 instruktory z německé organizace BennoHaus. 

Hlavním cílem projektu bylo vybavit mladé lidi znalostmi a zkušenostmi, které se dají následně použít, aby „jejich hlas byl slyšet“, aby se mohli podílet aktivně na veřejném životě. Účastníci semináře měli možnost se seznámit s prací s kamerami, mikrofony, jak vystavět scénář pro krátký film, jak samotný film či reportáž natočit, nazvučit, následně zeditovat a připravit k finální prezentaci. Celý projekt byl zaměřen na média  a efektivní práci s nimi – prvotně obeznámit s teoretickými základy a v druhé polovině semináře již praktické užití v rámci natáčení právě filmů a reportáží či přípravě článků. 

Mimo aktivit čistě souvisejících s natáčením a práci s médii organizátoři připravili účastníkům jednodenní výlet po okolí Yerevanu – podívali jsme se na antický chrám v Garni a klášter Geghard, obě neuvěřitelně krásné stavby s unikátní atmosférou. Taktéž účastníci ochutnali místní arménské speciality v rámci organizované večeře v Arménské restauraci. 

Seminář umožnil mladým lidem z Evropy a Arménie nejen naučit se používat média, ale i nahlédnout do rozlišných kultur účastníků, vytvořit si mezinárodní přátelství a strávit úžasný čas v tak kouzelné a pohostinné zemi jakou je Arménie. 

Petra Konečná

Film z projektu můžete shlédnou na násl. odkazu: https://www.youtube.com/watch?v=PuZMgCpfXrs

Krátký film Petřina týmu je ke shlédnutí zde: https://www.youtube.com/watch?v=EieYCCs1jmI

Možná se ti bude líbit