Mindful Connections: Integrating Emotional Intelligence in Work with Young People with Diverse Backgrounds — Turecko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Antalya, Turecko

Termín konání: 4.—12. květen 2024

Český tým: 3 účastníci (pracovníci s mládeží ve věku 18+)

Přečtete si info-pack.

Hostitelská organizace: Akdeniz Eğitim ve İstihdam Derneği

Report z projektu:

V rozmezí od 4. do 12. května jsme já (Tereza), Viktorie a Lukáš, jako tři zástupci Česka měli šanci se zúčastnit tréninkového kurzu v Istanbulu zaměřeného na emoční inteligenci. Kromě workshopů a aktivit okolo právě tohoto tématu, jsme měli příležitost navázat nové kontakty a nová přátelství s účastníky ze Španělska, Itálie, Turecka, Německa, Rumunska a Chorvatska. Právě poslední den byl věnován možnosti vytvořit vlastní projekty a navázat potencionální spolupráce. Právě diverzita účastníků, nejen v rámci národností, ale i co se týče zkušeností s účastí na projektech zařídila plno zajímavých debat a poznatků. 

V polovině projektu jsme absolvovali výlet do centra Istanbulu a tak kromě skvělého jídla v rámci tréninkového kurzu jsme měli další příležitost objevovat krásy Turecka a turecké kultury. Právě plavba lodí z Evropské části Istanbulu do Asie za 18 korun je stoprocentně jedním z nejlepších zážitku projektu. Právě balanc je to, co většina účastníků ocenila nejvíce. V rámci hotelu, kde se projekt odehrával, jsme měli volný přístup do vnitřního bazénu a sauny, což po dlouhých dnech plných emocí a sebereflexe, vždycky přišlo vhod.

Všichni čeští účastníci jsem se shodli, že díky účasti na tomto tréninkovém kurzu nejen lépe rozumíme jak reagovat na emoce dalších, ale hlavně, jak lépe rozumět naším vlastním emocím a pocitům a všichni doufáme, že tyto zkušenosti a nové poznatky využít ať už v rámci práce s mládeží nebo v našich osobních životech. 

Tereza B.

Možná se ti bude líbit