Transformation Europe Lab — Dánsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Kolding, Dánsko

Termín konání: 25. říjen—2. listopad 2023

Český tým: 2 účastníci (ve věku 18+

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack. Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz „participants‘ profile“ níže). Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit jako náhradníci, prosím odešlete vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Samotná hostitelská organizace si bude vybírat účastnický poplatek ve výši €30/účastník.

Hostitelská organizace: Food Reformers

Popis projektu:

The goal of “Transformation Europe Lab” is to provide an overview on how to build communities via community organising and non-violent direct actions (NVDA).

In the modern age with the migration crisis, climate crisis, post-pandemic recovery, international war and extremism on the rise across Europe, we feel the urge of equipping youth workers with skills of community development, which they can transfer to youth.

Through the training course, we’re aiming at:
  • promoting peace building by introducing past successful non-violent actions, that made real impact
  • providing participants with skills and tools necessary for transforming social and inter-group conflicts
  • making participants aware of their role in civic society and promote activism and social responsibility
  • making participants able to spread the ideas and knowledge on community building and NVDA to young people all across Europe.

Target group:

  • youth trainers/workers
  • youth trainers/workers who are actively working with young people as a professional or on the voluntary basis
  •  participants that have an active attitude!
  • aged 18 – ? (preferebly up to 30)
PREPARING FOR THE CONTENTS

1. Identify and investigate about a community in your reality, for example can be a neighbourhood, or a specific group of sports people, or a sub-culture that exists in your reality. (can also be a community where you feel you belong)
2. Make a list of issues and problems this community is currently facing and why.
3. Be ready to present, and to use these case-studies throughout the training.

Možná se ti bude líbit