Youth Worker – the Modern Profession — Bulharsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Sofia, Bulharsko

Termín konání: 12.—21. listopad 2023

Český tým: 3 účastníci

Přečtete si info-pack.

Hostitelská organizace: Europe in Our Hand

Report z projektu:

Tréninkový kurz Youth Worker – the Modern Profession se konal v Sofii, hlavním městě Bulharska ve dnech 12.11. – 21.11.2023 téma tréninkového kurzu bylo: zabývání se prací s mladými lidmi a jejich podporou v jejich osobním a sociálním rozvoji.

Téma Youth Worker – the Modern Profession se zaměřuje na různé aspekty práce s mládeží, jako je poskytování mentorství, vzdělávání, prevence rizikového chování, podpora duševního zdraví a rozvoj dovedností potřebných pro úspěšný přechod do dospělosti. Je to důležitá role, která pomáhá mladým lidem dosáhnout svého plného potenciálu a přispět k jejich celkovému fyzickému i psychickému zdravý.

Na projektu jsme se sešli v početné skupině 21 lidí. Skupina se skládala z Řecka, Itálie, Makedonie, Litvy, České republiky, Kazachstán, Egypta, Polska a domácího Bulharska. Celou dobu nás projektem provázeli námi všemi velmi oblíbení Stamen a Dzhafer.

Byli jsme ubytováni v pokojích po dvou lidech. Pokoje byly podobné internátům, měly koupelnu se sprchou, ta bohužel nebyla podle našeho očekávání, ale celkově to bylo v pořádku.

Každý den jsme začínali s výukou od 9:00 a následně končili v 18:00 s tím, že jsme mezi tím měli spoustu coffee brakes. Po obědě jsme měli hodinovou přestávku pro svůj osobní čas. V průběhu dní jsme mnohokrát hráli hry, buď na budování důvěry nebo rozvoj mysli. Také jsme se samozřejmě soustředili na hlavní téma Youth Worker a také se dozvídali informace o populaci ostatních zemí.

Jeden ze dní jsme jako celá skupina vyrazili do centra města Sofie a šli se podívat do kostela Bojona. Následně jsme měli volný program, potom jsme dorazili do typické Bulharské restaurace, kde jsme ochutnali národní jídla, poslechli si tradiční hudbu, kterou nám tam přišli zahrát místní a u toho jsme se zapojili do tance s ostatními lidmi v restauraci. Večer jsme si společně moc užili.

Celková organizace byla přehledná a uspořádaná, komunikace před i po projektu probíhala v pořádku a bez komplikací. Z her, které jsme hráli v průběhu pobytu si odnášíme spoustu zkušeností, například, vždy bysme se měli orientovat podle nejpomalejších ze skupiny, aby výsledek vždy vyšel podle plánu.

Trpělivosti a především spolupráci se všemi ostatními a komunikaci jako hlavní prvek celé věci. Celou dobu pobytu vládla skvělá nálada a každý večer po lekci jsme jako celá skupina někam vyrazili a zažili nezapomenutelné chvíle, na které budou asi určitě všichni s úsměvem na tváři rádi vzpomínat.

Kolektiv byl úžasný, všichni jsme si rozuměli, i s našimi lektory byla vždy legrace a nebyla by chvíle, kdy by se někdo nenudil. Tento typ vzdělávání, ať ohledně angličtiny nebo socializace bych každému jen doporučila, bylo to nezapomenutelných deset dní.

Kateřina
 

Možná se ti bude líbit