Travel Around Our Mind and Soul – Get Deeper in our Emotional Intelligence for Creating a Diverse and Inclusive Youth Work — Maďarsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Termín konání: 22.—29. leden 2023 

Místo konání: Gyöngyös, Maďarsko

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack. Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz „participants‘ profile“ níže).  Pokud máte zájem přihlásit se jako náhradníci, prosím odešlete svou vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Počet účastníků: 2 účastníci (ve věku 18+)

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €180 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Prosím sledujte aktuální opatření (testy, karanténa) pro vstup do ČR ze zahraničí na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím sledujte aktuální restrikce (nutnost testů, karantény, atp.) pro vstup na území Maďarska na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Hostitelská organizace: MOSTart NKKE

Popis projektu:

Cílem projektu je prozkoumat nevědomou zaujatost a emoční gramotnost pracovníků s mládeží, aby mohli dělat více informovaných rozhodnutí a podporovat důležitost různorodosti v začleňování.

Cíle:

  1. Porozumět emoční gramotnosti: více si uvědomovat emoční inteligenci, všímat ti toho, co děláme, stát se více záměrnými, dělat to, na co myslíme. Stát se víc cílevědomým. Dělat věci pro určitý důvod.
  2. Porozumět následkům podvědomého zaujetí a předsudků: proč jsme zaujatí? Jaké mají tyto předsudky následky? Jak mohu rozpoznat a řešit tyto předsudky když se objeví? Jak je rozpoznám u ostatních? Tyto otázky budou prozkoumány a účastníci na ně najdou své odpovědi. 
  3. Porozumět a zmírnit nevědomé zaujatosti, naučit se adaptovat naše chování způsobem, který vytvoří více produktivní pracovní situaci.
  4. Plánování změn za účelem vytvoření inkluzivní kultury v našem prostředí (práce, škola atd.). Jaké systémy, procesy a/nebo očekávané chování můžeme zavést, abychom snížili riziko výskytu nespravedlivých předsudků.
  5. Prezentovat novou perspektivu programu Erasmus+.

Profil účastníka: 

  • motivovaní lidé s touhou prozkoumat nevědomé předsudky a jejich vlastní emoční inteligenci
  • mladí podnikatelé, kteří se chtějí stát lídry
  • mladí lidé, kteří se vždy snaží najít něco, co by by zlepšilo jejich učení se
  • účastníci, kteří mají proaktivní postoj
  • 18+

Možná se ti bude líbit