Travel Around Our Mind and Soul – Get Deeper in our Emotional Intelligence for Creating a Diverse and Inclusive Youth Work — Maďarsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Termín konání: 22.—29. leden 2023 

Místo konání: Gyöngyös, Maďarsko

Přečtete si info-pack

Český tým: Martin Zeman, Veronika Adamová

Hostitelská organizace: MOSTart NKKE

Report z projektu:

  Projekt, který nesl název Travel Around Our Mind and Soul – Get Deeper in our Emotional Intelligence for Creating a Diverse and Inclusive Youth Work se konal 22 – 29. 1. 2023 v Maďarsku a to konkrétně na krásném místě Gyöngyös v podhůří pohoří Mátra, vzdáleném od Budapešti asi 80 kilometrů. Celkem se projektu účastnilo 27 lidí –  z Albánie, Bosny a Hercegoviny, České republiky, Řecka, Maďarska, Kosova, Litvy, Černé hory, Severní Makedonie, Španělska a Turecka. Po organizační stránce vše zaštiťovala organizace MOSTart NKKE. 

 Celou dobu projektu nás provázeli velmi zkušení a zábavní trenéři Lauma z Litvy, Nick z Velké Británie a Kata z Maďarska. Nachystali pro nás úžasný týden plný všech možných informací a her. Ubytovaní jsme byli na pokojích po 2-3 lidech a ubytování bylo velmi přijemné a dostačující, jídlo bylo přímo úžasné. První den projektu byl zaměřen na seznamování se všech účastníku projektu formou zábavných her. Další dny byly zacíleny převážně na poroumění emoční gramotnosti. Abychom si byli vědom své emoční inteligence a porozumněli nevědomé předpojatosti a předsudkům v našem nevědomí. A změnili své chování smysluplnějším směrem a vytvořili v našem okolí kulturu přijetí menšin.

  Čtvrtý den pro nás organizátoři přichystali návštěvu místního vinnaře, nebo bylo možno vyjet místním autobusem na nejvyšší horu Maďarska Kékes vysokou 1014 metrů nad mořem. Každý večer jsme zakončovali ve společném kruhu sdílením svých pocitů z celého dne. Tento kurz nám všem zprostředkoval možnost k posunutí svých hranic vpřed poroumněním sobě a překonání svých strachů. Seznámili jsme se s psychologickými mechanismy jako efekt projektování do druhých apod. Diskutovali jsme o zaujatosti a zvýhodňování někoho v našem okolí, v politice, ve společnosti.

 Poslední den jsme obdržely certifikát o absolvování kurzu. Ráno jsme oba čeští účastníci dojeli se zastávkou v Budapešti pohodlně do Prahy. Chtěl bych hrozně moc poděkovat organizaci MOSTart NKKE za možnost zúčastnit se jejich projektu a dalším účastníkům projektu za skvělou atmosféru, vysílající organizaci EYCB a jeji koordinátorce Janě Parolkové.

    Martin Zeman

Možná se ti bude líbit