Moving Toward Health — Polsko

single-image

Termín konání: 6.-12. října 2013

Místo konání: Murzasichle, Polsko

Program a akce: program Mládež v Akci, akce 1.1. výměna mládeže

Účastnící se země: Polsko, ČR, Litva

Účastníci: Jakub David, Štěpán David, Lukáš Dumský, Nikola Fečaninová, Petr H.-H., Veronika Junková, Petr Juránek, Barbora Knesplová, Pavlína Lášticová, Veronika Netolická, Martin Zeman, Jiří Znoj

Report z projektu:

Projekt Moving Towards Health se konal v termínu 6.-12. října 2013 v malé podhorské vesničce Murzasichle na samém úpatí Tater. Projektu se kromě účastníků z České republiky zúčastnili také domácí Poláci a výrazně mladší skupinka z Litvy.

Celý program se zaměřoval na zdravý životní styl a na vztah mezi zdravím a lidským štěstím. Nad těmito tématy jsme často diskutovali. 

Velmi populární součástí programu byly tzv. energizery (rozehřívací hry), které se konaly na hřišti. Pracovali jsme také na různých úkolech, jejichž cílem bylo probudit týmovou aktivitu a rozvinout naše výtvarné či divadelní schopnosti.

Navštívili jsme také základní školu v Murzasichle a zdejší děti naučili několika venkovním hrám, které nás v předešlých dnech nejvíce zaujali. 

Ačkoliv se jednalo o mou první zkušenost s tímto typem projektů a nemám tedy možnost srovnání, projekt mě nadchl. Ačkoli a nebo právě proto, že program byl někdy spíše více improvizovaný a často vznikal z iniciativy samotných účastníků, rozhodně napomohl navázání vřelých kontaktů mezi jeho účastníky. Pozitivně hodnotím i chutnou a pestrou stravu a ubytování v hotelu, které krom večerní relace poskytlo i mnoho možností ke sblížení.

 

Lukáš Dumský

Možná se ti bude líbit