New Generation – Norsko

single-image

Termín konání: 15.-22. duben 2014

Místo konání: Bringsvær, Norsko

Program a akce: program Mládež v Akci, akce 4.3. tréninkový kurz

Účastnící se země: Norsko, Slovensko, Dánsko, Turecko, Chorvatsko, Španělsko, Rumunsko, ČR, Bulharsko, Portugalsko

Účastníci: Lucie Václavková, Tereza Prokešová, Jana Vašíková 

Report z projektu

15.4.2014 jsme ve tříčlenném ryze dámském týmu reprezentující Českou republiku, vyrazili na ruzyňské letiště, odkud jsme zamířili směrem Norsko- Bringsvær. Naší cílovou adresou bylo krásné místo uprostřed čisté norské přírody v lese u jezera. Zní to jako bychom jeli za krásami Norska a částečně nejsme daleko od pravdy, avšak naším hlavním úkolem bylo zúčastnit se tréninkového kurzu s názvem New Generation. Pod tímto názvem se neskrývá nic jiného než nová generace programu Erasmus + a projektového managementu.

Spojení nádherného prostředí, dobrého jídla a zkušených instruktorů navodilo příjemnou atmosféru, ve které jsme se společně zaměřili na to, jak Erasmus + funguje, jaké přináší možnosti, ale hlavně – jak jej můžeme využít, jak napsat vlastní projekt, na který byste mohli jet právě Vy! Součástí bylo také představení Evropské unie, jak funguje a proč. Diskutovali jsme o tom, proč EU vznikla, co nám přináší a jak bychom se mohli zapojit k větší informovanosti pro naše okolí právě o EU, jejích politikách, cílech a možnostech, které nám EU poskytuje.

Celý kurz probíhal formou her, teambuildingů a přednášek, které byly zasvěcené projektovému managementu a radám, jak psát projektové žádosti, čeho se vyvarovat. Získali jsme také tipy, jak udělat žádosti lepší, jak uspět..

Při týmové práci jsme společnými silami, společnou motivací a také vůlí něco udělat pro další mladé lidi, tvořili a psali naše společné projekty.. Jak jsme dopadli? Pod vedením koučů z Dánska, Anglie a Turecka jsme za pár dní vytvořili velice zdařilý koncept několika projektů, které upoutaly pozornost tak, že nám bylo doporučeno projektovou žádost dopsat a projekt zrealizovat.

Nejenže jsme dokázali vytvořit reálné věci, které jsme dělali pro Vás, ale také jsme byli ve spojení s nádherným prostředím a jarní norskou přírodou prozářenou k našemu štěstí každodenním sluncem. Možná právě díky té obklopující kráse jsme vytvořili tak dobré týmy a v krátkém čase se sehráli a výsledkem jsou možná projekty, na které budete moci časem vyrazit!

 

Možná Vám tréninkový kurz zní nudně, málo zábavně.. Ráda Vás vyvedu z omylu. Naše parta skládající se ze zemí jako Slovensko, Chorvatsko, Bulharsko, Portugalsko, Španělsko, Turecko, Dánsko, Rumunsko a Norsko, zvládla nejenom pilně pracovat a učit se novým vědomostem, ale také užít přírodu díky procházkám po okolí, nebo společně stráveným večerům s příjemnou a zábavnou atmosférou. Tréninkový kurz je přínosný nejen díky informacím, ale také pro navazování nových přátelství a strávení několika dní ve skvělé společnosti v nádherné zemi!

Tereza Prokešová

Možná se ti bude líbit