No Hate Speech — Německo

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Wuppertal, Německo

Přípravné předprojektové setkání (Advance Planning Visit = APV): 5.—8. listopad 2022Přípravného setkání/APV se za českou skupinu zúčastní jeden zástupce. 

Co obnáší účast na přípravném předprojektovém setkání: jedná se např. o to, že spolu s organizátory a dalšími zástupci ostatních národních skupin projdete program, informace o tom, co si jako skupina máte nachystat na samotný tréninkový kurz, který proběhne v únoru či březnu. 

Počet volných míst: 1 (ve věku 18+) Aktuálně přijímáme pouze přihlášky na APV. Přihlaste se prosím co nejdříve

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack.

Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz „participants‘ profile“ níže). Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím odešlete vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €150 (v případě projektu v Německu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět. 

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Německa (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Hostitelská organizace: Jugendliche für Kultur e.V. //YouthX

Popis projektu:

The overall aim of the training is to improve intercultural competences of youth workers for being capable to invent and implement youth work methods and tools on preventing and dealing with online and offline hate speech and hate crime among young people especially towards minorities, including Roma, refugees and migrants’ young people. As youth workers, we have to deal with different culturality young people who experience social exclusion and discrimination based on their cultural background;

  • local young people who is influences by hate speech online and local level through media and family background;
  • young people with refugees background from an absolutely different culture, even still traumatised by their previous life experiences;
  • 2nd generations of refugees kids who don’t belong to the culture of their parents, however don’t find their place in the culture of majority.

It is not all the time easy to handle intercultural challenges, to face with stereotypes and prejudices coming from young people towards each other without really knowing what they are afraid of and why they become more and more xenophobic. Feeling in our skins, we need to improve our youth work competences in related with social exclusion, discrimination, and hate speech in order t o be able offering such types of youth work activities locally and European level where young people with different cultural background can cooperate together and preventing and combating online and local hate speech and hate crime together. As YouthX (DE) organisation we initiated researches and asked from our partners to do the same in order to identify our needs to realise this project.

You are a perfect match if you belong to the following groups!

  • Youth worker 18+ years old
  • Able to understand and communicate in English language
  • Coming from (Germany, Romania, Hungary, Netherlands, Poland, North Macedonia, Turkey, Greece, Czech Republic, Lithuania and Italy)
  • Open Minded Youth able to work in a multicultural group
  • Be willing to be filmed throughout the sessions and workshops of the activity
 

Možná se ti bude líbit