Not All Heroes Wear Suits — Bulharsko

single-image

Program a akce: program ERASMUS+: Mládež, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Termín konání: 4.—12. červenec 2021

Místo konání: Plovdiv, Bulharsko

Prosím přečtete si info-pack a popis projektu. 

Hostitelská organizace: Connected for Future

Report z projektu:

Youth Exchange projekt zaměřený na sociální podnikání s názvem Not All Heroes Wear Suits pořádala ve dnech 4.-12.7. 2021 ve městě Plovdiv, Bulharsko organizace Connected for Future v rámci programu Erasmus+.

Účastníci projektu pocházeli z České republiky, Itálie, Řecka, Makedonie, Rumunska i Bulharska. Téma sociálního podnikání se projevovalo ve veškerých aktivitách, které mimo jiné sloužily i k socializaci a poznávaní odlišných kultur mezi účastníky. Organizátoři byli velmi přátelští a program měli skvěle připravený.

Ubytování bylo po dvojicích v pokojích místního hotelu, kde se odehrávaly i veškeré aktivity. Každý den začal snídaní, po které následovaly 2 hodinu a půl dlouhé bloky s 30minutovou přestávkou. Na to navazoval oběd s polední pauzou, po kterém znovu pokračoval program ve stejném formátu jako po snídani. Na konci dne samozřejmě čekala večeře a po té volno, nebo speciální program jako ‘intercultural night’, během kterého skupina účastníků z každé země prezentovala něco o své kultuře a dala ostatním ochutnat některé z jejich charakteristických pokrmů.

Jeden den byl celý volný a většina účastníků ho využila k návštěvě kulturního centra Plovdivu, kde bylo možné sledovat pozůstatky zejména římské civilizace. Dále bylo možné vylézt na místní kopce, ze kterých šlo krásně pozorovat celý Plovdiv.

Poslední den byl výjimečný, jelikož organizátoři pro účastníky připravili simulaci reálného business pitche. Každý účastník mohl zpracovat vlastní nápad na podnikání a zkusit ho prezentovat ‘investorům’ přičemž dostal užitečné rady na přípravu a následně konstruktivní zpětnou vazbu. Pro tuto příležitost organizátoři pozvali jejich známého, který takto reálně investuje.

Projekt byl velmi zajímavý jak z hlediska sociálního podnikání, tak z hlediska poznávání nových lidí a kultur. Během projektu se i přes veškeré kulturní rozdíly vytvořila velmi přátelská atmosféra a pravděpodobně na něj všichni účastníci budou vzpomínat s nadšením.

                                                                                                                                 Adam P,

Možná se ti bude líbit