Ohlédnutí za rokem 2016

single-image

Do nového roku vám přejeme jen to nejlepší, hodně zdraví, úspěchů, splněných přání a fantastických cest (nejen) s programem Erasmus+: Mládež v akci!

Moc děkujeme všem, kdo nás sledujete, zajímáte se o naši činnost, jezdíte s námi na projekty a jakkoli nás podporujete! Jen díky vám tu můžeme být už tak dlouho a dělat vše, co pro mladé lidi děláme. Děkujeme vám!

 

A jaký byl pro nás rok 2016? 

Vyslali jsme 405 účastníků na 106 zahraničních projektů ve 30 zemích. Také letos jsme rozšířili seznam zemí, kam jste se s námi mohli podívat, a sice o Kosovo. Celkově jsme letos vyslali už 1100. účastníka na zahraniční projekt.

Dařilo se nám i v Evropské dobrovolné službě (EVS): vyslali jsme dalších 9 dobrovolníků na 8 projektů EVS v 6 zemích.

V Lednici jsme ve spolupráci s belgickou organizací Connected Elephant uspořádali vlastní tréninkový kurz „Creating Your Own Working Future na téma osobního rozvoje a nezaměstnanosti, kterého se zúčastnilo 24 pracoovníků s mládeží z Arménie, Belgie, ČR, Estonska, Moldávie, Itálie, Slovenska a Turecka.

Taky jsme pokračovali v pořádání workshopů o programu Erasmus+: Mládež – např. na Gymnáziu Elgartova, Univerzitě Hradec Králové nebo Gymnáziu Břeclav. Zorganizovali jsme besedu s dobrovolnicí, která díky nám strávila tři měsíce v Ghaně jako dobrovolná zdravotní pracovnice.

V rámci podpory dobrovolnictví a péče o naše město jsme se zapojili do akce „Ukliďme Břeclav„.

Zorganizovali jsme fotosoutěž o nejhezčí fotky ze zahraničních projektů a z těch skutečně nejkrásnějších vydali kalendář na rok 2017.

V neposlední řadě jsme navázali spolupráci s břeclavským úřadem práce, kde zveřejňujeme nabídky aktuálních projektů programu Erasmus+: Mládež jako možnost dalšího vzdělávání uchazečů o zaměstnání.

I v letošním roce se nám navíc podařilo díky vám uspět v anketě „Osobnost nestátních neziskových organizací Jihomoravského kraje“ – zvítězil v ní prezident EYCB a koordinátor EVS Jakub Miklín.

Možná se ti bude líbit