Open the Flower — Ukrajina

single-image

Termín konání: 25. srpna – 1. září 2013

Místo konání: Slavske (ukrajinské Karpaty), Ukrajina

Program a akce: program Mládež v Akci, akce 3.1. tréninkový kurz

Účastnící se země: Bělorusko, Ukrajina, Gruzie, Makedonie, Itálie, ČR, Rumunsko

Účastníci: Jana Valentová, Vojtěch Boháč, Lenka Rýdlová

Report z projektu:

Projekt Open your Flower se konal ve Slavském, v krásně hornaté a zalesněné krajině na Západní Ukrajině mezi Lvovem a Užhorodem. Česká skupina byla mezi ostatními účastníky z Běloruska, Gruzie, Itálie, Makedonie, Německa, Rumunska a Ukrajiny největší. Dohromady nás bylo pět, čtyři krásné a milé dívky a já.
 
Na místo konání jsme se každý dostali z jiného směru – někdo ze Lvova, někdo od Užhorodu, někdo z dřívějších cest po Krymu. Hned na začátku nás překvapily některé odlišnosti mezi místem tréningu a tím, na co jsme běžně zvyklí. Po setmění neosvětlovaly Slavské téměř žádné lampy a tak byla i ve vesnici tma, což nám aspoň umožnilo užívat si krásný nerušený pohled na hvězdy. Bohužel bylo většinu tréningu zataženo a pršelo. Proto se nám nepovedlo ani moc prozkoumat okolí našeho hotelu, přírodu jsme si tak užívali hlavně skrze okna.
 
Hned na začátku nás potěšilo příjemné ubytování v hotelu se zelení ze všech stran a s výhledem na zalesněné kopce. Možná jen místo, kde se hotel nacházel, mohlo být trochu dál od centra všeho turistického dění a od zaprášené silnice.
 
Tématem tréningu byl osobnostní rozvoj, arteterapie a schopnost začlenit do týmových aktivit i slabší jedince. Okrajově byla probrána i týmová dynamika. Kvůli množství témat se nám zdálo, že nebyl docela využit potenciál každého z témat. Nejvíce se nám líbily aktivity spojené s arteterapií, na které bohužel zbylo jen velice málo času. Také zkušenosti účastníků z jednotlivých zemí se značně lišily, kvůli čemuž se často různilo hodnocení aktivit jednotlivými účastníky – zatímco se jedněm zdály nové a skvělé, druzí je mohly považovat za známé a nezajímavé.
 
Každopádně z tréningu si každý odnesl své a jistě byl ve výsledku obohacen. Ať už novými kontakty, seznámením se s novými technikami práce se skupinou, či večery s jídlem a pitím s různých zemí.
 
Vojtěch Boháč

Možná se ti bude líbit