Our Values, Our Europe — Bulharsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Detelina hotel (Golden Sands resort), Varna, Bulharsko

Termín konání: 16.—23. září 2022

Počet volných míst: 0. Můžete se hlásit jako náhradníci.

Prosím přečtěte si info-pack. Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit jako náhradníci, prosím odešlete vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu Erasmus+ Mládež jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondu programu Erasmus+ Mládež a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět. 

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Bulharska (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Hostitelská organizace: Foundation ECE

Popis projektu:

Our Values, Our Europe will empower young people to become active citizens and through their activities to foster integration and promote the European way of life. The project will encourage young people and citizens to get an insight on the fundamental EU values such as: dignity, equality, democracy, solidarity, rule of law and general human rights.

Each day of the youth exchange will be based on a deeper understanding and comprehension of these values and how they form the European way of life.

Through non-formal education, young people from six European countries will develop valuable skills, such as soft and leadership skills, the ability to understand concrete and abstract concepts such as dignity, solidarity, equality and democracy, analytical and problem-solving skills, such as critical thinking and understand what is important in their lives so that they can bring a positive change to themselves and their communities.

In this way, the youth exchange aims to promote European citizenship and engaging in the social and democratic life. This will raise young people’s awareness of democracy, human rights and increase their understanding of the core European values. The project will contribute to the improvement of the work of youth organisations in promoting democratic values and building competencies in young people for the active contribution to society.

Možná se ti bude líbit