Peaceful Leaders — Estonsko

single-image

Program a akce: Erasmus+ Mládež, klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Viljandi, Estonsko

Termín konání výměny mládeže: 22.—30. březen 2022

Počet volných míst: 4 účastníci (ve věku 18-25 let) + 1 group leader (ve věku 18+)

Termín konání APV (= Advance Planning Visit = přípravné předprojektové setkání group leaderů národních skupin s organizátory): 11.—14. únor 2022. APV se za ČR tým zúčastní group leader skupiny. Group leader se tak musí zúčastnit jak APV (11.—14. 2.), tak samotné výměny mládeže (22.—30. 3.). 

Deadline pro přihlašování na pozici group leadera: 10. prosinec.

Deadline pro přihlašování pro účastníky: 20. leden.

Prosím důkladně si přečtete info-pack. Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím odešlete svou vyplněnou přihlášku co nejdříve, nejpozději do deadlinů uvedených výše (dle pozice, na kterou se hlásíte).

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu Erasmus+ Mládež jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondu programu Erasmus+ Mládež a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět. 

Na tomto projektu si samotní organizátoři budou vybírat účastnický poplatek ve výši €20/účastník.

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Estonska (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Účastnící se země: ČR, Estonsko, Maďarsko, Španělsko, Litva

Hostitelská organizace: NOORED UHISKONNA HEAKS

Popis projektu:

Youth Exchange “Peaceful Leaders” is based on the fact, that group leaders from different NGOs should be able to increase the quality of YE through finding appropriate models of motivating  young people to actively participate in the activities and to gain new skills with knowledge.

The main idea is through the laboratory to find the form of motivating, where leader is not a teacher or mentor, where young people play a role of a facilitator who knows methods of youth involvement, mostly mindful methods.

YE will introduce the idea of mindful leadership; will give the tools that enable young people to become more aware of their actions, choices, decisions and its impact as well as to improve social skills and interpersonal communication.

Aim:
To improve quality of youth activities by providing space for young people to develop their competences, focusing on inner peace, motivation and learning support.

Target group:
Young people from 18 until 25 years old (No Limit for Group Leader)
Young people interested to learn about facilitation and mindful methods participants that have an
active attitude and search for inner peace!

Možná se ti bude líbit