Tento projekt je podpořen grantem z Ministerstva zahraničí Polska
Termín konání: 6.—7. říjen 2020
Místo konání: online
Prosím přečtete si info-pack.
Hostitelská organizace: European Meeting Centre – Nowy Staw Foundation
Účastnící-se země: Polsko a ČR
Popis projektu:
Nudíš se při nouzovém stavu doma a nechceš věnovat všechen svůj čas online škole? Pak si užij dvoudenní online projekt a poznej nové přátele!
Účastníci projektu se stanou součástí průzkumu zaměřeného na obavy vyvstávající z aktuální situace ve světě vztažené na trh práce, nutnost trávení života online a změny probíhající v zemích V4 a v celé EU.
Součástí projektu budou 2 workshopy zaměřené na Fake News a důležitost Polska a České republiky ve V4 a také 2 debaty, během kterých budou účastníci mít možnost diskutovat a sdílet své poznatky. Závěrem projektu bude zveřejnění 5 článků o projektu do českých a polských novin.
Program projektu:
- Provedení průzkumu mínění účastníků projektu s cílem zjistit jejich názor na změny na trhu práce, využít nových technologií, vzdělávání a změny probíhající v jejich zemi související s pandemií COVID-19
- 2 online debaty zaměřené na výzvy, kterým aktuálně čelí Polsko a Česká republika a celá V4 a také na výzvy, které stojí před dnešní mládeží a jsou umocněny aktuální situací související s nemocí COVID-19
- 2 Workshopy zaměřené na fake news a důležitost přítomnosti Polska a České republiky ve Visegrádské skupině
- Zveřejnění 5 článků zaměřených na projekt a výzkum s ním související v českých a polských novinách.
Cíle projektu:
Hlavním cílem projektu je posílit existující vazby a spolupráci s partnery v boji s novými výzvami a vytvořit nová partnerství v řadách české a polské mládeže.
Chceme ukázat, že aktuální pandemická situace nemusí být překážkou v organizování mezinárodního projektu. Jeho účastníci dokážou, že si s pomocí technologie mohou vyměnit své názory a debatovat online.
Účastníci projektu vyzdvihnou problémy související s formami mezinárodní spolupráce v době koronavirové nákazy, nacházejícím polským vedením Visegrádské skupiny a obavami souvisejícími s aktuální situací na trhu práce.
Dalším cílem projektu je posílit image Polska, jakožto aktivního aktivisty v EU, NATO a Visegrádské skupině vyzdvihnutím ekonomických, sociálních, politických historických úspěchů Polska.
Důvody konání projektu:
Součástí projektu budou workshopy zaměřené na téma sdílení falešných informací na sociálních sítích a boje proti Fake News. Účastníci projektu získají informace o pozitivech vyplývajících z bytí ve Visegrádské skupině a NATO.
Workshopy a schůzky se zástupci polské politiky, médií, neziskových organizací, vědy a výzkumu dokáží, že si Polsko zaslouží titul leadera a aktivního člena mnoha organizací, protože zodpovědně plní všechny své povinnosti.
Účastníci projektu také budou mít příležitost naučit se více o polské vědě, historii a kultuře. Online schůzky jsou ideální pro zájemce o projekty, kteří nemohou vycestovat, kvůli svým povinnostem nebo strachu z cestování v dnešní situaci.