POWER OUT: Youth Learning through the Power of Outdoor Activities — 1. část — Albánie

single-image

Program: ERASMUS+: Mládež, Klíčová akce 1: více-fázový projekt: 1. část: seminář

Místa a termíny konání: 

  1. část (seminář): Korce, Albánie, 29. květen—5. červen 2022 
  2. část (tréninkový kurz): Soluň (Thessaloniki), Řecko, 11.—18. září 2022

Účastníci se mohou zúčastnit pouze jedné z částí (není podmínkou zúčastnit se obou částí).

Přihlašování na 2. část (tréninkový kurz): Soluň (Thessaloniki), Řecko, 11.—18. září 2022 je otevřeno. Můžete se hlásit do 15. července. 

Pro více informací, prosím důkladně si přečtete info-pack.

Hostitelská organizace: Social Innovation and Cohesion Institute

Český tým: Barbora Petrlíková, Michaela Kovářová, Hana Jirků

Report z projektu:

1.část programu POWER OUT: Youth Learning through the Power of Outdoor Activities od albánské organizace Social Innovation and Cohesion Institut, se konala 29.5. – 4.6. 2022 v nevelikém, historickém a velmi příjemném městečku Korcë na jihovýchodě Albánie. Z českého týmu se sem odhodlaly 3 dívky a společně s ostatními 20 účastníky z Albánie, Černé Hory, Rumunska, Bulharska, Portugalska a Turecka se zapojily do semináře zabývajícím se důležitostí venkovních aktivit v rámci vzdělávání. 

Během těchto pěti dnů jsme si nejen uvědomili a probrali spoustu důležitých faktorů, ale také jsme je sami zakusili. Podívali jsme se na koňskou farmu, pořádali volleyballový turnaj nebo workshopy a zúčastnili se team-buildingových her…

Zatímco ostatní ve svém volném čase odpočívali, 3 drobné holky se rozhodly zdolávat místní kopce a nechávaly se okouzlit výhledy z vrcholků. Navštívily společně nedaleké jezero Ohrid, procházely i ty nejmenší uličky města anebo šli do místního lezeckého centra. Jednoduše jsme vzali téma vážně a naučili se společně skvěle spolupracovat, ve svízelných situacích si pomoci a odnést si z nich spoustu nových zkušeností, kvůli kterým jsou právě venkovní aktivity tak důležité.

  Za celý český tým moc děkuji EYCB, že nám umožnila nabrat spoustu nových zkušeností, navštívit tak unikátní zemi a navázat interkulturní vztahy. Chci také poděkovat Hance a Bibi za skvělou spolupráci a hromadu skvělých zážitků, na které budeme ještě chvíli vzpomínat.

                                                                                                                                             Michaela Kovářová

 

Možná se ti bude líbit