POWER OUT: Youth Learning through the Power of Outdoor Activities — 2. část — Řecko

single-image

Program: ERASMUS+: Mládež, Klíčová akce 1: více-fázový projekt: 2. část: tréninkový kurz

Místa a termíny konání: 

  1. část (seminář): Korce, Albánie, 29. květen—5. červen 2022. Více o této části se dozvíte zde.
  2. část (tréninkový kurz): Soluň (Thessaloniki), Řecko, 11.—18. září 2022

Český tým: Adéla Poledníčková, Nikola Procházková, Martin Neufuss, Magdalena Fajkus

Hostitelská organizace: Social Innovation and Cohesion Institute

Report z projektu:

Tréninkový kurz se konal v Soluni v termínu 11-18/9/2022. Projekt se jmenoval „Power Out: Youth Learning through the Power of Outdoor Activities“. Na místo jsme letěli s téměř celým českým týmem spolu, což bylo super, že jsme se aspoň trochu poznali ještě před kurzem. Na místě jsme se sešli s dalšími účastníky z Bosny a Hercegoviny, Řecka, Albánie, Černé Hory, Portugalska, Slovinska, Bulharska a Turecka. Všichni jsme byli ubytováni ve stejném hotelu v centru města, a tak jsme měli vše v docházkové vzdálenosti. Pokoje byly sice menší, ale útulné a úklid se nám o ně staral každý den. Na pokoji jsme byly celkem 3, všechny holky z našeho českého týmu. Náš čtvrtý v týmu byl kluk, a ten sdílel pokoj s jedním milým Portugalcem. Snídaně byly v hotelu a na obědy a večeře jsme pak chodili do restaurací, kde jsme ochutnávali místní kuchyni – gyros, mořské plody a mnoho dalšího. Samozřejmě nechyběly ani vegetariánské a veganské verze jídel.

První den probíhal v centru hostitelské organizace, kde jsme hlavně hráli hry na jména a seznamovací, abychom se s ostatními stmelili. Po obědě jsme si pak šli projít centrum města, kde jsme si pak pod Bílou věží zahráli další seznamovací hry a ice-breakery. Dokonce jsme měli štěstí a nedaleko se pohybovalo několik delfínů, což byl pro mě opravdu zážitek – vidět je celkem blízko vyskakovat z vody. Druhý den se nesl ve znamení výletu na pláže, kde jsme poté hráli další hry a účastnili se sportovních aktivit, jako například volejbalu. Jeden den jsme měli možnost se účastnit přednášky od externího experta na téma komunikace a komunikačních skills. Toto téma jsme den před tím zpracovali ve skupině, abychom byli na přednášku následně připraveni. Během volného času jsme společně a dalšími účastníky programu prozkoumávali město, jelikož Thessaloniki toho má spoustu co nabídnout. Je to velice krásné město s bohatou historií a některá muzea byla pro studenty do 25 let zdarma, což bylo milé překvapení. Volný den jsme s téměř celým českým týmem využili k dalšímu výletu na pláž, tentokrát ne v Soluni, ale zajeli jsme si o něco dál na Chalkidiki. Poslední den ve nesl ve znamení feedbacků a papírování, večer jsme se pak byli naposledy projít po promenádě a shodou okolností narazili na hudební festival v rámci expa, které se v tu dobu konalo. A tak jsme se ocitli na koncertě řeckého popového zpěváka George Sabanise a poznali místní kulturu zase o něco více.

Den odjezdu jsme odlétali až k večeru, a tak jsme strávili ještě jeden poslední den v centru, naposledy si vylezli Bílou věž, dali si oběd a pak jsme se společně vydali na letiště a shodou okolností jsme pak téměř všichni jeli i stejným autobusem z Vídně domů, i když jsme každý z jiného města.

Nikola Procházková

Možná se ti bude líbit