Pre-Qualify IT — Bulharsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Uzana, region Gabrovo, Bulharsko

Termín konání: 10.—18. září 2022

Český tým: Eliška Filipová (group leader), Kristýna Poláchová, Tereza Brabcová

Prosím přečtěte si info-pack a brožuru projektu.

Hostitelská organizace: Europe for All of Us

Report z projektu:

Erasmus+ projekt se konal od 10. – 18. září a nesl název Pre-Quality IT. Celkem se projektu účastnilo 21 mladých lidí, z České republiky jsme přijeli 3. Organizační tým byl z Bulharska.

S Terezkou jsme využily možnosti travel days a přiletěly jsme do Bulharska konkrétně do Sofie o 2 dny dříve, kde jsme prochodily památky, okusily místní kuchyni a seznámily jsme se s ředitelem místního hostelu, který nás pozval na tradiční bulharské speciality do místní restaurace.

V sobotu 10.09. nás na hlavním autobusovém nádraží vyzvedl autobus společně s dalšími účastníky a dovezl nás do konečné destinace do Uzany, kde se odehrával projekt. Byli jsme ubytování na horské chatě v horách v blízkosti Geographical center of Bulgaria.

Na každý den byl připravený pestrý program, kterého jsme se museli účastnit. Začínali jsme vždy snídaní, která byla od 8:30 – 10:00 a v 10:00 jsme začínali s programem, jako první jsme vždy hráli „energizer game“ – hru na nabuzení energie. Jídlo bylo 3x denně a 2x byla pauza na kávu.

První den jsme hráli hry, abychom jsme se všichni navzájem poznali a seznámili se. Organizátoři měli také pro nás přichystané hry ohledně našeho očekávání z projektu a co všechno už o tématu víme.

V následujících dnech jsme se už věnovali tématu: Pre-Quality IT, tématu jsme se věnovali v různých worskshopech: debaty, postery, booklet, plnění různých úkolů, film, divadlo, …

Program byl velice pestrý, který netvořil pouze workshopy, ale třetí den nám organizátoři naplánovali výšlap do hor, nebo poslední den, jsme se společně vydali do Gabrova.

Tímto bych ráda poděkovala organizaci European Youth Centre Břeclav za příležitost vyjet na Erasmus+ projekt do Bulharska. Díky této zkušenosti jsem měla šanci potkat nové přátelé, dozvědět se něco nového, zlepšit si svou úroveň angličtiny a poznat zase o kousek více ze světa. Těším se na další projekty!

Kristýna Poláchová

Možná se ti bude líbit