Race for Tolerance: How to Organise a Demonstration — Velká Británie

single-image

Termín konání: 18.-28. listopad 2018

Místo konání: Newcastle, Velká Británie

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: Výměna mládeže

Přečtete si info-pack.

Jako součást tohoto projektu se před samotnou výměnou mládeže uskutečnilo přípravné před-projektové setkání zástupců národních skupin (tzv. APV = advance planning visit) v termínu 21.-23. září.

Účastníci: Hedvika Tomečková, Zdeňka Hlavatá, Tereza Havlíčková, Lucie Olivíková

Group leader: Kristýna Liptáková

Hostitelská organizace: Mostar Friedensprojekt e.V.

Účastnický poplatek: £20 (vybírali si ho samotní organizátoři)

Report z projektu:  

Ve dnech od 18. do 27. listopadu se 33 mladých lidí z Německa, Bulharska, Francie, Maďarska, Malty, Rumunska, Anglie a Česka  sešlo v Newcastlu, kde proběhla výměna mládeže s názvem Race for Tolerance: How to Organise a Demonstration. Hlavní cíl projektu, jak už můžete odvodit z názvu, bylo sdílet naše názory, nápady, a vést diskuze ohledně tématu tolerance, a na konci celého projektu uspořádat demonstraci v samotném centru Newcastlu.

Během prvních dnů jsme se především snažili navzájem poznat. Následovaly team-building aktivity, a tzv. trust exercise, které nás měly naučit, že si navzájem můžeme věřit.
Ostatní dny jsme naplnili aktivitami zaměřenými přímo na toleranci. Každý účastník si připravil krátkou prezentaci o svém vzoru tolerance. Slyšeli jsme nové informace o známých osobnostech, jako např. Martin Luther King, ale také o prostých lidech, třeba o prarodičích atd. Také jsme vytvořili velkou nástěnku slov, kam jsme psali, co si spojíme se slovem tolerance. Uskutečnila se také aktivita zvaná World café, kde jde o brainstorming o různých tématech. My se zaměřili na problematiku v zemích, odkud všichni účastníci pocházejí a porovnávali jsme tyto výsledky mezi sebou.
V období našeho projektu se také uskutečnil známý den slev – Black friday, během kterého jsme měli možnost promluvit s místními v rámci aktivity, kdy jsme od místních měli zjistit, co si myslí o toleranci, a následně také vidět krásu severo-anglického pobřeží.
Dvě noci jsme se věnovali poznáváním také jiných kultur než té anglické. Každý stát dostal za úkol odprezentovat stát jiný a po prezentacích jsme ochutnali zahraniční dobroty.

Jeden den jsme věnovali organizaci demonstrace, jak zaujmout pozornost lidí, a také k vytvoření transparentů, které poneseme.
Po uskutečnění demonstrace nás čekala poslední aktivita projektu – setkání se starostkou Gatesheadu. Vysvětlili nám, jak tam vše funguje, měli jsme možnost se na cokoliv zeptat, a dozvěděli jsme se také nové informace o Brexitu.
Na závěr nás už čekalo jen předání Youthpassu a rozloučení s ostatními.

Tereza Havlíčková

Možná se ti bude líbit