SketchUP Europe — Německo

single-image

Program a akce: Erasmus+ Mládež, klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Berlín, Německo

Termín konání: 25. červen—3. červenec 2021

Prosím důkladně si přečtete info-pack

Věkový limit pro účastníky: 18—26

Věkový limit pro group leadera: 18+

Účastníci českého týmu: Andrea Jeřábková (GL), Tereza Havlíčková, Anna Švaňhalová, Adéla Krylová

Účastnící se země: Německo, ČR, Polsko, Itálie, Španělsko, Slovensko, Řecko

Hostitelská organizace: Europe4Youth Deutschland

Report z projektu:

V termínu 25.6.-3.7.2021 proběhla v Berlíně výměna mládeže SketchUp Europe. Sešlo se nás kolem 25 lidí z 5 států. První večer nás čekaly pouze seznamovací icebreakery. 

 

Pro další dny byl už pro nás nachystaný rozmanitý program. Zezačátku spíše workshopy, které nás naučily základy kresby, a typografie, následně jsme si vyzkoušeli vytvořit i větší projekty, o kterých se ještě zmíním později. Tyto techniky jsme dále v programu hojně využívali.  Například při debatě o evropských tématech někteří lidé debatovali, a jiní pak tvořili o této debatě novinový článek, ve kterém jsme místo fotografie použili kresbu. Jiná aktivita byla zase o tom, navrhnout ideálního občana EU. Šlo opět o to, vyjádřit určité vlastnosti umělecky.

 

Večery byly ve znamení prohlubování mezistátních přátelství, vedeni zajímavých debat, hraní stolního fotbálku, organizování karaoke nebo probírání cestovnich plánů. Dva z večerů také proběhly intercultural nights anebo kulturní večery, kde každá země představila něco ze své kultury, lidé z této země nás naučili pár slov v jejich jazyce a donesli nějaké typické jídlo a pití. Také jsme se naučili pár evropskych tanců.

 

Kromě tohoto všeho jsme se také měli příležitost během programu podívat do centra Berlína. Tam jsme hledali inspiraci pro komiks a stop motion animaci, na kterých jsme během dalších dní pracovali a které měly propagovat evropské hodnoty. 

 

Jedno dopoledne bylo věnováno společenské hře která simuluje fungování EU. To bylo velmi přínosné. Viděli jsme, jak fungují jednotlivé orgány EU, a také jsme přišli na to, jak těžké je někdy najít kompromis.

 

Na závěr projektu jsme se věnovali také Youthpassu a výměnám mládeže. Bavili jsme se o celém procesu psaní projektu, hledání partnerů, podání žádosti o grant, a samotnou realizaci i o následujících procesech.

 

Potom už jsme jen celý projekt společně zhodnotili, a začali se pomalu loučit.

Možná se ti bude líbit