Social Entrepreneurship with/for immigrants, refugees and other marginalised groups – Srbsko

single-image

Termín konání: 10.-18. prosinec 2016

Místo konání: Novi Sad, Srbsko

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Účastníci: Oliver Štoffa, Jan Bleha

Hostitelská organizace: Centar za jačanje civilnog društva

Report z projektu:

Tréningový kurz Social Entrepreneurship with/for immigrants, refugees and other marginalised groups se konal tématicky v krásném městě Novi Sad, které je centrem Vojvodiny, nejvíce multikulturního regionu Srbska. Ubytování bylo zajištěno v hostelu na okraji města, dostupném pravidelnou a častou hromadnou dopravou z historického centra. 
 
Již od začátku bylo patrné, že kurz bude probíhat v příjemné atmosféře. Organizátoři v prvních dnech kladli velký důraz na vzájemné seznámení účastníků. Díky tomu jsem měl možnost se seznámit s velmi zajímavými lidmi a vidět problematiku tématu kurzu z různých perspektiv. 
 
Samotný program kurzu byl zaměřen na kompetence spojené se sociálním podnikáním pro marginalizované skupiny. Ve skupinách účastníků jsme sdíleli aktuální situaci v našich regionech a organizacích, studovali dokumenty Evropské Unie zabývající se touto problematikou, a prezentovali naše poznatky před ostatními. Díky tomu jsme získali velmi dobrý přehled o problematice. 
 
Z kurzu jsem si odvezl především cenné kontakty dále pak také znalosti facilitace skupiny s tématy sociálního podnikání a přehled o klíčových dokumentech Evropské Unie. Velmi zajímavé pro mě byly také poznatky a zkušenosti ostatních účastníků z jejich oblastí a organizací.
 
Jan Bleha

Možná se ti bude líbit