SOULFUL: A Path to Embrace Your Inner Child — Rakousko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Klaffer/Hochficht, Rakousko

Termín konání: 24.—31. březen 2024

Český tým: 3 účastníci (ve věku 18+). 

Přečtete si info-pack

Hostitelská organizace: Österreichische Kinderfreunde,

Report z projektu:

Tréninkový kurz SOULFUL: A Path to Embrace Your Inner Child se konal 24.3. – 31.3. 2024 v Rakouském Klafferu, vesničky nedaleko hranic s Českem.

Na projektu bylo celkem 8 zemí, z každé země byli vysláni 3 účastníci: Česká republika, Itálie, Severní Makedonie, Řecko, Rakousko, Rumunsko a Portugalsko. Dohromady nás bylo 24 účastníků a 1 trenérka, Laris Guerri z Itálie.

Ubytováni jsme byli ve velkém domě na kraji vesnice a spali jsme na pokojích s vlastní koupelnou ve 2-3 lidech. Každý den byla zajištěna 3 hlavní jídla, vegetariánské i nevegetariánské menu a také dvakrát denně tzv. coffee breaks s drobnými zákusky nebo ovocem. Okolí ubytování bylo nádherné, přírodní jezero, ohrada s přátelskými kozami, oslem a poníkem, dětské hřiště a malá horolezecká stěna. Uvnitř byl pingpongový stůl, stolní fotbálek, spoustu stolních her a společenská místnost s barem. Ideální pro rozvoj vnitřního dítěte.

První den jsme přijeli kolem 19:00 společným autobusem z Linze, všichni byli unavení z cest, čekala na nás večeře ve společné jídelně a potom rychlé představování a seznamování pomocí jednoduchých her.

Další dny začaly dalšími teambuildingovými aktivitami, které nás hned sblížily a my jsme se mohli cítit bezpečně a otevřeně ve skupině. Aktivity byly zaměřené na probouzení vnitřního dítěte, vzpomínky z dětství atd., takže jsme kreslili, vymýšleli krátké příběhy a divadlo, hráli hry z dětství, vytvářeli video a učili se komunikovat s ostatními.

Jeden den jsme byli v muzeu optických klamů ve vedlejším městě a další den jsme vytvářeli performance shrnující celý projekt.

Nesmím zapomenout zmínit intercultural nights, kdy se každá země prezentovala typickým jídlem, pitím a tanci, které nás také dost sblížily, také díky množství domácích pálenek a jiných alkoholických nápojů.

Po večerech jsme ještě museli shrnout pocitově celý den a pak už byla volná zábava a hráli jsme různé hry nebo tancovali, zpívali a koukali na film dle našeho výběru.

Z projektu jsme si všichni odnesli určitě spoustu vzpomínek, příjemných emocí a nových poznatků z oblasti psychoanalýzy. Všichni jsme si uvědomili, že naše vnitřní dítě je stále uvnitř nás všech a měli bychom mu dávat prostor k seberealizaci.

Děkuji všem organizátorům i účastníkům za tento skvělý, úžasný, nezapomenutelný projekt.

Ema K.

Možná se ti bude líbit