STEM & YOU(th) — Polsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Rabka Zdrój, Polsko

Termín konání výměny mládeže: 16.—24. říjen 2023

Český tým: 4 účastníci (ve věku 16-23 let) + 1 group leader (ve věku 18+)

APV (Advance Planning Visit = přípravné předprojektové setkání zástupců národních týmů) se bude konat v Rabka Zdrój, Polsko v termínu 23.—25. červen. Za ČR se zúčastní group leader + jeden účastník. Zástupci účastnící se APV by se pak měli zúčastnit i samotné výměny mládeže v říjnu.

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack. Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz „participants‘ profile“ níže). Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit jako náhradníci, prosím odešlete vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €180 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Hostitelská organizace: Europe 4 Youth

Popis projektu:

The IDEA

Science, Technology, Engineering and Mathematics (STEM) has been defining the lives of young people from education and school curricula all the way to their career choices and lives in the future.

However, STEM often remains quite nebulous as to which disciplines are part of it, let alone what exactly comprises a STEM activity. In this Youth Exchange we will explore aspects of STEM that are relevant to the youth of today, using innovative methodologies such as game-based learning and gamification.

Tools that will be used include LEGO robotics (including basic programming to make them functional) and digital apps, appealing to young people’s sense of fun and discovery.

Our objectives

  • raise awareness about STEM, including educational and career opportunities for young people
  • enhance the STEM and digital competences of young people, both of which are part of the 8 key Lifelong-Learning competences
  • improve communication skills and multilingual competence
  • explore new and innovative learning methodologies and tools of non-formal education
  • educate young people about european values through practice of equality, inclusion and democracy
  • bring young people from different countries to bond over shared learning experiences and strengthen their European identity

PARTICIPANTS

We invite young people from 16 to 23 years old from Poland, Greece, Spain, Czech Republic, Hungary and Italy who are interested in learning more about STEM methodologies and opportunities aimed at young people.

Možná se ti bude líbit