STEM & YOU(th) — Polsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Rabka Zdrój, Polsko

Termín konání výměny mládeže: 16.—24. říjen 2023

Český tým: 4 účastníci + 1 group leader 

Přečtete si info-pack.

Hostitelská organizace: Europe 4 Youth

Report z projektu:

Výměna mládeže STEM & You(th) v Rabce-Zdróji poblíž Krakowa měla za cíl přiblížit mladým lidem v dnešní době rychle rostoucí odvětví STEM (science, technology, engineering, mathematics). Výměny se účastnili kromě Čechů i Lotyši, Poláci, Maďaři, Španělé, Rumuni a Řekové. 

Denní program se skládal z dopoledních workshopů a odpolední práce s Legem (programování robotů a animace). Jelikož jsme se za český zúčastnili APV (advanced planning visit), měli jsme možnost plně se podílet na programu a pro ostatní účastníky jsme připravili úspěšné workshopy na téma STEAM a AI. Díky skvělé práci organizátorů se programu mohli zúčastnit jak úplní nováčci, tak i pokročilí, znalí tématu. 

Mimo hlavní program si každý národní tým  připravil kulturní večer, kde jsme se o každé zemi něco dozvěděli, ochutnali místní speciality, tančili národní tance a měli jsme tak možnost poznat místní kulturu více do hloubky. Naše česká delegace ostatním vezla hašlerky, kofolu, lázeňské oplatky, nakládané okurky, utopence, olomoucké tvarůžky a pár dalších drobností. Musím však říct, že nikdo z nás ani netušil, že tvarůžky zmizí mezi prvními :).

Celkově jsme si výměnu velmi užili a každý z nás si domů veze nejen spoustu nových vědomostí, ale i kontakty na úžasné lidi z celé Evropy. 

Andrea J.

Možná se ti bude líbit