Take a Chance — Slovensko

single-image

Termín konání: 2.-6. října 2013

Místo konání: Ružomberok

Program a akce: program Mládež v Akci, akce 4.3. partnership building activity

Účastníci: Jana Knězová, Barbora Andruškivová

Report z projektu:

Projekt Take a chance byl především o navázání kontaktů mez organizacemi, poznat nové možnosti, nové lidi a naučit se, jak udělat dobrý projekt a na co si dát pozor. 

Sešli se zde zástupci organizací zaměřené na životní prostředí, volnočasové aktivity mládeže, pomoc handicapovaným, umění aj. Úkolem každého z nás bylo napsat název projektu, který by vystihoval zaměření nebo charakteristiku akce. Po té jsme měli dát dohromady skupinky, které svým námětem k sobě pasují a vymyslet společný projekt. Pokusit se o organizaci a přípravu projektu, který jsme před všemi prezentovali. Hlavní organizátoři nám k tomu řekli své námitky, na co bychom neměli zapomínat, popř. se mohl k jednotlivým akcím vyjádřit kdokoli jiný.

Tedy krom seznamovacích her (ledolamek), které byly organizovány buď hlavními vedoucími projektu, nebo i kýmkoli z nás, jsme se seznámili s městem Ružomberok díky připravené hře sestávající z několika úkolů a otázek. Odpovědi jsme nalezli různě po městě nebo jsme je měli zjistit od místních obyvatel. Dále jsme „ochutnávali“ zvyky, tradice a pochutiny zúčastněných států (v rámci international night). Každý večer se konala nějaká společná akce, na kterou se mohl a nemusel dostavit kdokoli z nás. Předposlední den jsme si udělali výlet na Velkou Fatru, přes Vlkolínec, což je památka UNESCO.

 

Poslední večer byl věnován Slovensku a jeho tradicím. Mohli jsme ochutnat halušky, pirožky s brynzou, slovenské sýry a spoustu jiných lahůdek. Po večeři jsme si zahráli hru, kdy nám místní kladli otázky o Slovensku a my měli odpovídat, zda je to pravda či ne. Tak jsme se dozvěděli zajímavá fakta.

Jana Knězová 

Možná se ti bude líbit