The Art of Recycling — Rumunsko

single-image

Program a akce: Erasmus+ Mládež, klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Brebu, Rumunsko

Termín konání: 21.—30. červen 2021

Český tým je plně obsazen. Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím odešlete svou vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Prosím důkladně si přečtete info-pack. 

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu Erasmus+ Mládež jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondu programu Erasmus+ Mládež a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) vč. nákladů na Covid testy do max. výše €180/účastník (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět. Tzn. např. pokud cest. náklady vyjdou na €100, účastníkovi zbyde €80 na proplacení jeho nákladů na Covid testy.

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Rumunska (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Věkový limit pro účastníky: 17-30

Věkový limit pro group leadera: 18+

Celkový počet účastníků za národní skupinu: 5+1GL

Účastnící se země: Litva, Turecko, Rumunsko, ČR, Polsko, Řecko

Hostitelská organizace: Centrul de Resurse pentru Regenerare Urbană

Popis projektu:

Máš uměleckou duši a nevíš, jak ji v době koronavirové uplatnit? Není Ti naše planeta lhostejná? Nyní máš možnost vycestovat do Rumunska a vysvětlit členům místních znevýhodněných komunit, jak důležité recyklování je, a to právě pomocí tvoření uměleckých děl. Zaujali jsme Tě? Výborně! Čti dál a zjistíš, jestli je tento projekt něco pro Tebe!  

Důležitosti recyklování není ve znevýhodněných komunitách věnováno příliš pozornosti, což chceme změnit s pomocí mezinárodních skupin mladých lidí, kteří recyklování udělají zajímavější pomocí umění. Zároveň tím také ukážou různé způsoby, kterými lze recyklované materiály využívat.

Záměr projektu:

Naším projektem chceme nabídnout alternativu a ukázat jeho účastníkům, jak mohou recyklovat s pomocí umění a designu — jak zábavně proměnit znovu využitelné materiály ve skutečná umělecká díla.

Tvoření uměleckých děl za využití recyklování tvoří samotné recyklování atraktivnějším, redukuje množství odpadu ve znevýhodněných komunitách a slouží také jako další nástroj pro boj s ekonomickými problémy, protože se může stát alternativním zdrojem příjmu.

Možná se ti bude líbit